Gölcük susuzluktan kavruluyor!

Gölcük susuzluktan kavruluyor!

Midyat’ta devam eden alt yapı çalışmaları nedeniyle Gölcük Mahallesi’ne içme suyunun verilmemesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

A+A-
Midyat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü alt yapı çalışmaları nedeniyle Gölcük Mahallesi’ne su verilmemesi vatandaşları perişan etmiş durumda. Yaz mevsiminde olmamız ve Ramazan ayının da başlamış olması su ihtiyacına olan ihtiyacı kat kat arttırmış durumda. 
 
Çok çocuklu ailelerin bulunduğu bu mahallede yaşayan vatandaşlar, içme suyu başta olmak üzere günlük ihtiyaçları için zorunlu olan suyun temini için şuan belediyeden veya özel imkânlarıyla ‘TANKERLERLE’ ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar.
 
Tabiî ki su tankerlerinden istifade etmekte o kadar da kolay olmuyor.
 
Mahallede yaşayan vatandaşların ifadesine göre, "belediye sadece bir depoya yetecek kadar su veriyor" diyorlar. Haliyle mahalledeki onca aileye tankerlerle su yetiştirmekte kolay olmasa gerek.
 
Belediye yetkilileri, kendilerine başvuran vatandaşların su taleplerini bir şekilde karşılamaya çalıyor. Bir depoluk olsun ya da bir tankerin tamamı olsun. Peki ya yaşlı, hasta, yol yordam bilmeyen, kimsesi olmayan ailelerin çektikleri su sıkıntı ne olacak? Bu insanlara nasıl ulaşılıyor, yada ulaşılıyor mu?
 
Mahallede yaşayan bir çok ailenin 'yeraltı' su kuyularının olduğunu biliyoruz. Ancak yaklaşık iki haftadan buyana "suyun kesilmesinden dolayı kuyulardaki suyun tükendiği, bu sebeple sıkıntının başgösterdiği" dile getirilmektedir. Bu kuyuya şebeke suyu ilave edilmediğinde, bu yazın sıcağında yağmurda yağmadığında haliyle kuyuda zamanla boşalır!
 
Kalabalık aileler göz önüne getirildiğinde 2 veya 4 tonluk su deposunun ne kadar süre ile dayanacağı da bir muamma aslında. Su hayati derecede bir öneme sahipken ve bu apaçık ortadayken vatandaşlar, Haber Merkezi’mize gerek telefon açarak gerekse de email ve mesajlar göndererek yaşadıkları su soruna yetkililerin acilençözüm bulmasını istediler. 
 
‘Taşıma su ile değirmen dönmez…’ Bu böyle bilinmelidir!
 
Yetkililer altyapı çalışmalarını biran önce bitirmeli ve vatandaşları bu eziyetten kurtarmalıdır.
 
Kaş yapayım derken göze zarar verilmemelidir!
 
Susuzluktan, temizlenememekten çeşitli hastalıklar baş göstermeden acilen bu duruma el atılmalı, su şebekesinin vanaları tekrar açılmalıdır.
 
Su hayattır, su yaşamdır. Bunun farkında olalım lütfen.
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum