Girişimleri her kesimden takdir topluyor

Girişimleri her kesimden takdir topluyor

Midyatlı Genç Gazetecileri, Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas'ı ziyaret Etti.

A+A-

Sizin Medya Dijital Medya Platformu bünyesindeki 'Gazetecilik Akademisi'nde eğitimlerine devam eden genç gazeteciler, Haber Müdürümüz Mehmet Halis Nayıfoğlu ile birlikte Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas'ı ziyaret etti.

Girişimciliği ve gösterdiği yüksek performansla hem temsil ettiği muhtarların hem de yatırım ve hizmet seferberliği için hem bölgede hem de Ankara'da görüştüğü tüm bakanlara, bürokratlara ve yetkililere Mardin ve tüm ilçelerdeki sorunları ileten ve taleplerde bulunan Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas'ın girişimleri her kesimden takdir topluyor.

Midyat'taki ofisinde gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Başkan Nas ile çalışmalarını, amacını ve gelecek hedeflerini konuştuk.

"ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİNİ İSTİYORUZ"

Muhtarlıkların çok önemli olduğunu, halkın nabzını en iyi muhtarların tuttuğunu söyleyen Başkan Nas, " Muhtarlarımızın kendi mahallelerinde yaşadıkları sorunları asgariye indirmek, vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak amacıyla bu görevde bulunuyoruz. Her muhtar, sorumlu olduğu mahalle veya köylerle ilgili sorunları bize iletiyor bizlerde yetkililer nezdinde hem yerelde de Ankara'da sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Şehrimizin çok daha güçlü ve çok daha gelişmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde sorumluluk üstlenen, vatandaşın derdine derman olmak isteyen muhtarlarımızın bizler de her daim yanındayız" dedi.

"GÖREVDE OLDUĞUMUZ SÜRECE DURMAK, YORULMAK YOK"

Kent yönetiminde en büyük hizmet ortağı olarak gördüğü muhtarların sorun ve taleplerini en hızlı şekilde yerine getirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Nas, “Hepimiz bu görevlere talip olurken, ‘ben en iyisini yaparım’ dedik ve halkın teveccühü ile seçildik. Amacımız Allah‘ın rızasını kazanmak olmalıdır. Bu da halkın rızasını kazanmakla olur. Çünkü emanete biz talip olduk. Görevde olduğumuz sürece durmak, yorulmak yok. Muhtarlarımız çok yoruluyor. Bende kendi mahallemin muhtarıyım ve bunu biliyorum. Biz vatandaşlarımızı memnun etmekle, mahallemizin sorunlarını çözmekle görevliyiz. Yerelde halledilmesi gereken konuları hem belediye başkanlarımızla hem de Kaymakamlık ve Valiliğe iletiyoruz. Onun dışında Ankara'dan halledilmesi gereken sorunlarla ilgili de yapabileceğimizi yapmaya çalışıyoruz, Bakanlık veya Cumhurbaşkanlığı düzeyinde çözülmesi gereken sorunları da raporlar halinde ilgili kurullara iletiyoruz." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.