Fotoğraf yarışması ödülleri verildi

Fotoğraf yarışması ödülleri verildi

Eğitim-Bir-Sen’in Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı...

A+A-

Midyat’taki ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Anlat Midyat’ı” adlı fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu. Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilciliği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Dünya’nın sayılı tarihi ve kültürel zenginliklerini barındıran Midyat’ın tarihi ve kültürel mirasının ve insan yaşamlarını fotoğraf yardımıyla gelecek nesillere aktarılması ve fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Anlat Midyat’ı sloganıyla ‘Doğal Güzellikler’, ‘Tarihi Değerler’, ‘Yerel Yaşam’ ile ‘Kentsel Doku ve Mimari’ kategorilerinde düzenlenen yarışmaya Midyat’ın küçük fotoğraf sanatçıları 19 eserle katıldı.

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay, Midyat’ın doğal, tarihi güzelliklerini ve yerel değerlerini yaşatmak, öğrencilere fotoğraf sanatını özendirmek amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi. Öğrencilerin yaşadıkları şehri sahiplenmeleri ve korumalarının önemine değinen Altay, tarihi çok eskilere dayanan Midyat’ın tanıtılmasının önemine işaret ederek, düzenledikleri “Midyat’ı Anlat 1. Fotoğraf Yarışması”nda, bir aylık süre içinde öğrencilerin seçici kurula 19 kare fotoğraf sunduğunu belirtti.

Fotoğrafların, seçici kurul tarafından değerlendirildiğini belirten Altay, “Görevli öğretmen arkadaşlarımız yaptıkları değerlendirmeler sonucunda Midyat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencisi Hülya Yıldız birinci, Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sümeyye Mete ikinci ve Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencisi Saliha Taş üçüncü oldu” dedi.

Yarışma ile gelecek kuşaklara aktarılacak fotoğrafların Midyat’ın daha iyi tanıtılacağını vurgulayan Altay, “Midyat’ın doğal güzelliklerini, tarihi ve yerel değerlerini, kentsel ve kırsal dokusunu, kültürel ve sosyal yaşamını anlatacak ve gelecek kuşaklara birer belge niteliğinde aktaracak öğeleri elde edip kentin tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu amaçla lise ve ortaokul öğrencileri arasında fotoğraf sanatını özendirerek ve bu sanatın kentimizde gelişimine yeni özgün yaklaşımlarla katkı sağlamak amacıyla bu yarışma düzenledik” diye konuştu.

BİRİNCİYE FOTOĞRAF MAKİNESİ

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilciliği’nde düzenlenen bir törenle takdim edildi. Yarışmada birinci olan Midyat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencisi Hülya Yıldız’a fotoğraf makinesi ödülü Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Midyat Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Esat Öncel tarafından verildi. İkinci olan Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sümeyye Mete’ye 200 TL ve üçüncü olan Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencisi Saliha Taş’a 100 TL para ödülünü Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Gazipaşa Ortaokulu Öğretmeni Fatma Yıldız verdi.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum