Final’in Üniversiteye yerleştirme Başarısı

Final’in Üniversiteye yerleştirme Başarısı

Midyat Final Dergisi Derhanesibu yılda 236 öğrenciyi üniversiteye erleştirerek yüzde 59 başarı sağladı.

A+A-

Final Dergisi Dershaneleri’nin başarı geleneği bu yıl da bozulmadı. Öğrencilerin ve velilerin “Ne olacak, nasıl olacak?” diye beklediği sınav sonuçlarına göre Final Dershanesi’nde öğrenim gören öğrenciler büyük başarılar elde etti.

Her yıl bir önceki yılı aşmanın, başarıları katlamanın coşkusunu yaşadıklarını belirten Midyat Final Dergisi Dershanesi Müdürü Veysi Tural, elde ettikleri başarının öğretmen ve öğrencilerin disiplinli ve özverili çalışmalarına borçlu olduklarını söyledi.

Öğrencilerinin üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürmenin sevincini yaşadıklarını anlatan Tural, bu yıl Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) giren öğrencilerinden 236’sının üniversiteyi kazandığını, LYS yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 59’luk bir oranla büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

Bu yılda üniversiteye yerleştirmede üstün başarı sağladığını belirten Tural, “2012 yılında 4 yıllık üniversiteye yerleşen 163 öğrenci, meslek yüksek okullarına 73 öğrenci yerleşmiş olup toplamda 236 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir” dedi.

Tural, üniversiteye yerleşen öğrencilerinin büyük bir bölümünün imkânsızlıklar içinde okuyup bir yerlere gelmenin heyecanını taşıyanlardan oluştuğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“Geçen öğretim yılında YGS ve LYS hazırlığı için bize emanet edilen onlarca genci sınavlara hazırladık. Onların umutlarını, gayretlerini, sıkıntılarını paylaştık bir yıl boyunca. Onlarla girdik sınavlara, yüreklerimiz onlar gibi çarptı. Ve bu yıl da onlarla sevindik bir ağustos sabahında. Tüm öğrencilerimizi, bu başarıya büyük katkılar sağlayan öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Birincilik elde eden Muaz Ulaş’ın geçen yılın birincilerinden aldığı bayrağı gelecek yıl teslim edecekleri gençler belirleninceye kadar gururla taşıyacaklarına inanıyorum”

Elde ettikleri başarının kendilerini memnun ettiğini söyleyen Tural, “Bizlere emanet edilen öğrencilere başarıyı tattırmaktan mutluyuz. Her yıl başarımızı önemli oranda arttırıyoruz. Tek bir dereceyle uğraşmıyoruz, genel başarıya yönelik çalışıyoruz. Başarıya talip bir kurumuz ve hiçbir ticari kaygı taşımıyoruz. Öğrencilerimiz olmayanlara da rehberlik hizmetleri, ders çalışma programları ve alanlara yönlendirme konularında yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Midyat Final Dergisi Dershanesi’nin LYS yerleştirme sonuçları ise şöyle:

Tıp Fakültesi–2, 

Diş Fakültesi–1

Eczacılık Fakültesi–1

Fizyoterapi-2

Beslenme ve Diyatetik-1

Hukuk Fakültesi–3

Kamu Yönetimi-4

İlahiyat Fakültesi–8

Mühendislik Fakültesi–32

Eğitim Fakültesi–32

Fen Edebiyat Fakültesi–18

İktisat Fakültesi–8

Veterinerlik Fakültesi–3

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık-3

Sağlık Bilimleri ve Hemşirelik–5

İletişim Fakültesi–6

Halkla İlişkiler-9

İşletme Fakültesi -9

Uluslararası İlişkiler-4

Dış Ticaret-8

Maliye-4

M.Y.O. -73

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.