Final Lisesi’nden Velilere Öneriler Ve Rehberlik

Final Lisesi’nden Velilere Öneriler Ve Rehberlik

Midyat Özel Final Lisesi, düzenlediği veli toplantılarıyla, okul, veli ve öğrenci işbirliğini geliştiriyor.

A+A-

Öğrenci velileriyle olan diyaloga büyük önem veren Midyat Özel Final Lisesi, düzenlediği veli toplantılarıyla, okul, veli ve öğrenci işbirliğini geliştiriyor.

Bahçelievler Mahallesi Kapalı Spor Salonu yanında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Özel Final Lisesi’nde, yaklaşan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi 12'nci sınıf öğrenci velileriyle 'YGS Bilgilendirmesi ve Bu Süreçte Velilerin Tutumu' konulu toplantı yapıldı. 

Okulda düzenlenen veli toplantısında, öğrencilerin durumları tek tek velilerle değerlendirilerek, deneme sınavlarına başarılı ve başarısız olan öğrenciler hakkında velilerle konuşuldu. Öğrencilerin davranışları ve başarısızlıkların sebepleri üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu ve bundan sonra yapılabilecek çalışmalar hakkında velilere bireysel bilgiler verildi.

VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Program hakkında bilgi veren Okul Rehber Öğretmeni Zeynel Yalçın, eğitim sürecinde velilerin çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, "Sınavlarda başarılı olmak öğrencinin olduğu kadar anne babaların da isteği. Ancak bu dönemin dengeli ve sağlıklı olarak aşılması için anne babalara bazı görevler düşmekte. Sorumluluğunu bilen ve sınavlara hazırlanan öğrenciler için ailelerin uyarılarına ihtiyaç yoktur. Öğrenci ne kadar ders çalışacağına ve ne zaman ders çalışacağına kendisi karar verebilir. Anne babaların iyi niyetli olarak verdikleri ders çalış mesajları öğrencinin kaygısını arttırabilir. Yapılan toplantıda, velilerimize YGS hakkında bilgiler verilirken ayrıca öğrencinin başarısında ailenin önemi, sınav sistemi, yapılacak olan deneme sayıları, YGS sınavına doğru izlenmesi gereken aşamalar ele alındı. Sınavlara hazırlık sürecinde velilerin öğrencilere yaklaşımlarının neler olmalı konusunun da görüşüldüğü toplantı okul veli kaynaşması açısından oldukça faydalı oldu. Amacımız öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak ve ilçemizin eğitim başarısına katkı sağlamaktır." dedi.

Toplantı, Okul Müdürü Yıldırım Demir’in velilere okulu gezdirmesi ve ikramlarla son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.