Final Dershanesi’nin Büyük Başarısı

Final Dershanesi’nin Büyük Başarısı

Midyat Final Dershanesi, Lys'de Büyük Bir Başarıya İmza Attı...

A+A-

Geçtiğimiz yıllarda birinciliği kimseye kaptırmayan Midyat Final Dershanesi geleneği bozmadı, üniversiteye yerleştirmede adres olduğunu teyit etti. 2010–2011 eğitim öğretim yılında üniversite kazanan öğrencilerin listesini yayınlayan Midyat Final Dershanesi büyük başarı gösterdi.

Midyat Final Dershanesi Müdürü Veysi Tural, “Öğrencilerimizle çok başarılı bir dönem geçirdik. 300’e yakın öğrencimizi fakültelere ve meslek yüksek okullarına gönderdik. Öğrencilerimizi, ailelerini, okullarındaki yönetici ve öğretmenlerini, dershane öğretmenlerimi kutluyorum. Gelecek yıllarda da aynı başarının devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Tural, “Sonuçlar görüldüğünde Final Dershanesi’nde görülmemiş sevinç çığlıkları yükseldi. Tercihte bulunan yüzlerce öğrenci mutluluktan gözyaşları içinde kaldı. Fakülte kazanan öğrenciler bir anda sınav maratonunun yorgunluğunu attılar. Bu sonuçlara göre öğrencilerimizin % 50’si üniversitelere yerleşti. Çok başarılı bir dönem geçirdik. Buna göre 3 tıp fakültesi, 1 diş hekimliği, 3 rehberlik ve psikolojik danışmanlık, 4 hukuk fakültesi, 28 mühendislik, 62 eğitim fakültesi ve onlarca üniversite ve meslek yüksek okulu kazanan öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bize inanıp bize güvenen velilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimi kutluyorum. Türkiye’nin değişik illerindeki üniversitelere yerleşen öğrencilerime başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Final Dershanesinin aldığı başarılar ile Midyat’ın adını Türkiye’ye duyurduklarını açıklayan Tural, şu ifadelere yer verdi:

“Göğsümüzü kabartan derecelerle Midyat’ın adını Türkiye genelinde duyuran Final Dershanesi yüklendiği bu sorumluluğun bilincinde olup bu başarıları gelecekte de sürdürmeyi kendine görev saymaktadır. Bu başarının tesadüfî olmadığı her yıl elde edilen derecelerle de perçinlenmiştir. Bu başarıda çalışkan gayretli özverili öğretmenlerin; öğrencisini daima en yüksek hedeflere motive eden rehberlik sistemimizin okullar ve aileleri ile diyalog halindeki rehber öğretmenlerimiz katkısı tartışılmaz bir gerçektir. Öğrencilerimiz disiplinli ve azimli çalışmaları, rehber öğretmenlerinin sürekli kontrolü, tavsiyeleri ve düzenli takipleri sayesinde elde ettikleri bu başarı gelecek yıllarda sınava hazırlanacak öğrencilere yol gösterici olacaktır. Bu başarıların asıl mimarı olan çalışkan, gayretli, özverili, öğrencisini daima en yükseklere motive eden, branşında uzman değerli öğretmen kadromuza teşekkürü bir borç biliyoruz. 2011 LYS’de başarılı olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, bu başarıda emeği geçen başta değerli aileleri olmak üzere milli eğitim camiamızın fedakâr öğretmenleri ile Final Dershanesi öğretmen ve idarecilerine şükranlarımı sunuyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.