Final Dershanesi’nden Ödüllü Yarışma Sınavı

Final Dershanesi’nden Ödüllü Yarışma Sınavı

Final Dergisi Dershanesi bu yılda gerçekleştirdiği ödüllü seviye tespit sınavı ile başarılı öğrencileri dershaneye ücretsiz kaydedecek.

A+A-

Uzun yıllardan buyana Midyat’ta eğitim alanında öğrencilere tecrübeli kadrosuyla hizmet veren Final Dergisi Dershanesi bu yılda gerçekleştirdiği ödüllü seviye tespit sınavı ile başarılı öğrencileri dershaneye ücretsiz kaydedecek.

Öğrencilerin bilgi ve yeteneklerini geliştirmek, alan seçiminde kendilerini tanımalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen ödüllü sınava ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflardan yaklaşık 5 bin öğrenci katıldı. Sınavda en yüksek puanı alan öğrenciler bir yıl süre ile dershanedeki kurslardan ücretsiz yararlandırılacak. Diğer öğrencilere de almış oldukları puanlar oranında indirimler uygulanacak. Ayrıca erken kayıt yaptıran öğrencilere de 3 ay süre ile ön hazırlık kursu verilecek.

Yapılan sınavla ilgili açıklamada bulunan Midyat Final Dershanesi Müdürü Veysi Tural, ilçe genelinde ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenledikleri sınavlarla öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyerek kentteki eğitim kalitesini yükseltmek istediklerini söyleyen Tural, Midyat’ın gençlerini ülkenin ve bu kentin yarınlarında söz sahibi olarak görmek istediklerini kaydetti.

Öğrencileri geleceğe hazırlamak için tecrübeli kadroyla canla başla çalıştıklarını  anlatan Tural, kaliteli, ilkeli ve güvenilir başarılı eğitim programları, dinamik ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile elde ettikleri başarılarla bölgenin seçkin eğitim kurumları arasında yer aldıklarını vurguladı.

Yarışma sınavını düzenleyerek başarılı ve iyi öğrencileri ödüllendirmek, onlara da finalde eğitim alma imkânı vermek istediklerini belirten Tural, “Velilerimizden ve öğrencilerden aldığımız olumlu geri bildirimler sonucu bu sene de ödüllü seviye belirleme sınavını yapmaya karar verdik. Bu sınavlar sonucunda öğrencilerimizin hem eksik olduğu konuları tespit edeceğine hem sınav havasına alışıp soru çözmede pratiklik kazanacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Midyatlı çocukların ve gençlerin daha iyi ve donanımlı yetişmesini istediklerini belirten Tural, şöyle konuştu:

“Şansını deneyenlerin değil, hedefini bilenlerin adresi olan bir kurumuz. Çalıştıkça ve başardıkça özgüvenleri gelişen öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz. Bir şehirde dershanenin olması o şehrin eğitimi için çok güzel bir gelişmedir. Başarı kazanmak sadece okullarla sınırlı olmuyor, tabiî ki okullarımızda olacak ama okullarımız bilgilendirir ama sınav tekniklerini de dershaneler öğretiyor, bu da başarıyı artırıyor. Genç nüfusumuzun olması sınavları da zorunlu kılıyor. Çünkü bütün öğrencilerimizi aynı kategoride değerlendiremeyiz, buna da imkân yok. Bu vesile ile çocuklarımızın daha iyi yerlerde okuması ve başarılarının artmasında dershanelerin büyük payı var.”

Sınavın ücretsiz olduğunu vurgulayan Tural, “Bu ödüllü yarışma sınavıyla birlikte öğrencilerimiz hem ödül kazanacaklar hem de kendi seviyelerini görmüş olacaklar. Dershane rehber öğretmenleri ve idarecileri gözetiminde yapılan sınava giren öğrencilerin sınav sonuçlar ne olursa olsun %20 kayıt indiriminden faydalanacaktır. Her sınıf kategorisinde sınavda yüzde yüz başarı gösteren öğrencilerimiz, ücretsiz kayıt imkânı bulacak. Öğrencilerimiz ödüllerin en iyisine layık ve biz bu ödülleri artarak vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ödüllü yarışma sınavı sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum