Fenerbahçe’nin Avukatı Mardin’den Aday Adayı

Fenerbahçe’nin Avukatı Mardin’den Aday Adayı

Fenerbahçe Spor Kulübünün hukuk müşaviri Midyatlı hemşehrimiz Avukat Abdurrahim Erol, AK Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı oldu.

A+A-

Fenerbahçe Spor Kulübünün hukuk müşaviri Midyatlı hemşehrimiz Avukat Abdurrahim Erol, AK Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı oldu. Erol, 1 Mart’ta yapılacak parti içi temayül yoklaması öncesinde merkez ve ilçe teşkilatlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin milletvekili aday adayı Avukat Abdurrahim Erol, seçim çalışmaları çerçevesinde, Ak Parti Midyat ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Midyat ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek ilçe başkanı Melih Güneştan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Ergen, yönetim kurulu üyeleri ile kadın kolları üyeleri ile görüşen Milletvekili Aday Adayı Abdurrahim Erol, Midyat ve Mardin’in hak ettiği yere gelebilmesi için özel çaba sarf edeceğini söyledi. 

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “dualarınıza ve desteklerinize talibim” diyen Erol, “Ben 1978 Midyat doğumluyum. Avukatlık mesleğini yapıyorum. Sokaklarında çelik çomak oynadığımız, koşturduğumuz şehrin vekilliğine talip olduk, sizlerin hoşgörüsüne sığınarak, güvenerek. Öncelikle bu nedenle dualarınıza talibim, sonra da desteklerinize talibim.” dedi. 

“VEBALİ AĞIR BİR GÖREV”

Milletvekilliliğin ağır bir sorumluluk ve büyük vebal gerektirdiğini kaydeden Erol, “Partimizin Kurucu Genel Başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın avukatlığını yapma şerefine nail oldum. Mesleki açıdan bu gerçekten çok tatmin edici, onur verici bir durum. Gurur duyduğum bir temsiliyetti bu. Meslektaşlarım da burada, avukat kardeşlerim, arkadaşlarım bilirler; insanların vekilliğini üstlenmek, insanların vekaletini almak gerçekten zor bir iştir, zor bir görevdir. Çünkü büyük bir vebali, büyük bir sorumluluğu vardır. İnsanların mülkiyet haklarını, özgürlüklerini, iş güvenliklerini, her şeylerini sizler temsil ediyorsunuz. Milletvekilliği de böyledir. Bir şehir kendi emanetini size teslim ediyor. Onlar size kendilerini temsil etme hakkını tevdi ediyorlar. Bu nedenle, bu görevin altından kalkmak, bu sorumluluğu taşımak gerçekten çok onursaldır. Bunun çok zor yönü de vardır. İnşallah zorlu kısmını hep beraber aşarız, bu onuru bize tevdi ettiğinizde. Çünkü hiç bir zaman bir insan hayatında bir şeyi tek başına başaramaz. Dostları, arkadaşları, kardeşleri, hemşerileri, vatandaşları hep bir arada olduğu zaman sonuç elde edebilir, başarı elde edilebilir.” diye konuştu.

“ÇÖZÜM SÜRECİ HERKESİ İLGİLENDİRİYOR”

Çözüm sürecinin 77 milyon insanı ilgilendirdiğini ve herkesi kucaklayacağını ifade eden Erol konuşmasını şöyle sürdürdü:

Memleketimizde, ülkemizde malum devam eden bir çözüm süreci var ve bu Türkiye’nin her tarafını ilgilendiriyor, ama en çok da bölgemizi ilgilendiriyor. Çünkü işin sıcak tarafı burada, bölgemizde Mardin’de, Diyarbakır’da, Batman’da, Hakkari'de. Bugüne kadar siyasal iktidarların cesaretle üstüne gitmediği, tereddüt ettiği, bazen niyetlendiği, ama çok çabuk geri döndüğü aşama kaydetmediği dönemler yaşadık. Ama hamd olsun Ak Parti iktidarında büyük bir cesaret, büyük bir inanç ve büyük bir ısrarla bu çözüm süreci devam ettiriliyor. Allah'a şükürler olsun uzun bir süredir ülkemizin hiçbir yerinde bundan dolayı kaynaklanan bir acı, sıcak çatışmalar yaşanmıyor. Bu çözüm sürecinin başarıya ulaşabilmesinin en önemli unsurlarından biride sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, parti yetkililerinin ifade ettiği gibi ‘yeni bir anayasa’ ile ancak mümkün olabilecektir. İnşallah hem şehrimiz de, hem de ülkemizin tamamında Ak partiye büyük bir teveccüh olduğunda bu anayasa değişecektir. Bende hukukçu bir kardeşiniz, arkadaşınız, dostunuz, hemşeriniz olarak bu sürece katkı sunmak istiyorum. Ben halen İstanbul’da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Hukuk Müşavirliğini yapıyorum.”

GALATASARAYLI BAŞKANA ‘FENERBAHÇE’ FORMASI

AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı Abdurrahim Erol, konuşmasının sonunda Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan’a yanında getirdiği Fenerbahçe formasını hediye etti. Başkan Güneştan’a verilen forma hediyesi partililer tarafından anlamlı bulunurken, Erol ise, şöyle konuştu:

“Öğrendim ki başkanımız Galatasaraylıymış, ama Galatasaray olmadan Fenerbahçeliliğin tek başına bir anlamı yok, Fenerbahçeli olmadan Beşiktaş'ın tek başına bir anlamı yok,  gece olmadan gündüzün anlamı yok, kış olmadan yazın anlamı yok. Bu nedenle başkanımızın hoşgörüsüne sığınarak, spor, barış, kardeşliktir diyoruz. Bunu da en iyi Mardinliler anlar. Küçük bir anı olarak bu formayı kendisine hediye etmek istiyorum.”

“HAYATIMDA TAHMİN EDEMEZDİM”

Fenerbahçe formasını görünce kısa süreli bir şaşkınlık yaşayan Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan ise, duygularını şöyle dile getirdi: 

“Şunu ifade etmeliyim ki, hayatımda hiç Fenerbahçe forması hediye alacağımı tahmin edemezdim, ama Ak Partili olmak böyle bir şey. Ak  partili olmak Galatasaraylı olmaktır, Ak partili olmak Fenerbahçeli olmaktır, Ak Partili olmak Beşiktaşlı olmaktır. Dolayısıyla bu güzel hediye için sevgili meslektaşıma teşekkür ediyorum ve aday adaylığı sürecinde kendisine başarılar diliyorum.”

Daha sonra formayı elinde tutan Güneştan ve aday adayı Erol  birlikte poz verdi. Ziyaret parti binası önünde toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.