Fenerbahçe yapılanları unutmayacak

Fenerbahçe yapılanları unutmayacak

Özdemir: Medyada planlı, programlı ve maksatlı bir şekilde kulübümüz kamuoyu vicdanında suçlu ilan edilmiştir.

A+A-

Fenerbahçe Başkanvekili Özdemir: Medyada planlı, programlı ve maksatlı bir şekilde kulübümüz kamuoyu vicdanında suçlu ilan edilmiştir. Tarafsız olması beklenen devlet kanalı TRT bile Fenerbahçe'yi küçük düşürücü yayınlar yaptı. 58. Maddenin değiştirilmesine karşıyız. Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor. Çünkü onların değerinin 3 misli daha fazlayız. Meselenin altında yatan neden budur.

Uğur DEMİRKIRDI

İSTANBUL - Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısı, Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde kurul başkanı Yüksel Günay yönetiminde, Atatürk, aziz şehitle, ve vefat eden üyeler ile Allah'ın rahmetine kavuşan Lefter Küçükandonyadis için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Kurul üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, tüm yöneticiler katıldı. Kurul üyeliğinde 60, 50 ve 25 yılını dolduran üyelere plaket ve rozetlerinin verilmesinin ardından Başkanvekili Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu'nun faaliyet raporunu okudu. enerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında konuşan başkanvekili Nihat Özdemir "Fenerbahçe Camiası bu yapılanarı unutmaz ve unutmayacaktır" dedi.
Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir’in konuşması şöyle: “Yüksek Divan Genel Kurulu Sayın Başkanı ve Yüksek Divan Genel Kurul Sayın üyeleri Sayın Başkanımız ve Yönetım Kurulumuz adına Hepinizi saygılarımla selamlarım;
Hepinizin bildiği üzere, geçtiğimiz cuma günü camiamız ve Türk futbol ailesi acı bir haberle sarsıldı. Türk Futbolunun ordinaryüsü, Fenerbahçe'nin, Milli takımın unutulmaz golcüsü, örnek sporcu sevgili Lefter Küçükandonyadis'i kaybettik. Kendisine ona yaraşır bir cenaze töreniyle veda ettik. Acı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Kendisini bır kez daha saygıyla anıyoruz, mekanı cennet olsun diyoruz. Seni unutmayacağız koca kaptan, her şey için teşekkürler, rahat uyu...
Sevgili Fenerbahçelıler,
Fenerbahçe yönetimi olarak geçtiğimiz pazar günü yapmayı planladığımız basın toplantısını da biliyorsunuz acı kaybımız dolayısıyla ertelemıştik. Bugünkü yüksek divan kurulu toplantımız vesilesiyle, bu toplantıda vereceğimiz mesajları, sizlerle ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.
Geride bıraktığımız 2011 yılı bizler için; muhteşem sportif başarılar yaşadığımız, başta 5 takım sporu olmak üzere mücadele ettiğimiz tüm branşlarda tarih yazdığımız bir yıl olarak akıllarımıza ve gönüllerımize kazınmıştır. Sonsuza kadar da orada kalacaktır. Bu başarıda pay sahibi olan tüm sporcularımızı, teknik adamlarımızı bir kez daha kutluyoruz, başarılarının devamını diliyoruz.

GELİŞİMİMİZDEN RAHATSIZ OLANLARIN SENARYOSU

Öte yandan, 2011 yılının ikinci yarısından itibaren yaşanmaya başlayan malum süreç, Türk futbolu'nu son derece olumsuz etkilemiş olup, gün geçtikçe daha da büyüyen bir kaosun içine sürüklemiştir... Kulübümüzün bu süreçte maruz kaldığı haksız suçlamalar ve saldırılar ise camiamızı derinden yaralamıştır. Özellikle son yıllardaki büyük gelişimimiz ve atılımlarımızdan rahatsız olan bir takım çevrelerin, bu çıkışımızı engelleyebilmek adına futbol sisteminin kaosa girmesini dahi göze alarak yazdıkları senaryonun uygulanması, Türk sporunu büyük bir çıkmaza sokmuştur.

AĞIZLARINDAN KÖPÜKLER SAÇARAK LİNÇ KAMPANYASI YÜRÜTTÜLER

Yaklaşık 7 aydır devam eden bu süreçte; ilgili ilgisiz, bilen bilmeyen herkes Fenerbahçe'yi konuşmuş, medyanın muhtelif isimleri ağızlarından köpükler saçarak, kulübümüze karşı sistematik bir linç kampanyası yürütmüştür. Sabahtan akşama kadar devam eden yayınlarda hukukun temel prensipleri ayaklar altına alınmış, herkesten çok tarafsız olması beklenen devlet kanalı TRT bile defalarca Fenerbahçemizi küçük düşürücü yayınlar yapmıştır. Malum televizyon programlarında, gazete sayfalarında planlı, programlı ve maksatlı bır şekilde kulübümüz kamuoyu vicdanında suçlu ilan edilmeye çalışılmıştır.
 

FENERBAHÇE UNUTMAYACAK

Buradan açık yüreklilikle tüm kamuoyuna sesleniyorum. "Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmaz ve unutmayacaktır. Tarafsız olması gereken bazı siyasetçiler; bakanlar ve milletvekilleri bu linç kampanyasına bilinçli veya bilinçsiz dahil olmuştur.
Bu süreç boyunca tutarsız açıklamalarla, günden güne değişen tavırlarla karşılaştık. TFFyönetim kurulu bir hafta önce yaptığı resmi basın açıklamasının tam aksine hareket edip kulübümüz Şampiyonlar Ligi'nden men etti, futbolcularımızın kariyerleriyle oynandı, milyonlarca euro kaybımız oldu, yıldız futbolcularımızı bedelleri altında rakamlara elden çıkarmak durumunda kaldık, borsada işlem gören hisselerimiz ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu listeyi bu şekilde uzatmak mümkün ve fakat sıralamakla son bulmayacak. Ne var ki tüm bunların karşısında, milyonlarca Fenerbahçeli'nin kalbindeki büyük Fenerbahçe sevgisi, yaşatılanlara tepkisi camiamızı dimdik ayakta tuttu, futbolcularımıza, sporcularımıza ve bız yöneticilere güç verdi...

BU MUAMELEYİ HAK ETMEDİK

3 Temmuz'da başlayan sürece dair bildiğimiz tek şey; kulübümüze, başkanımıza, yöneticilerimize isnat edilen suçlamalar ne olursa olsun, camiamıza reva görülen bu muameleyi hiç bir şekilde hak etmediğimizdir; bunu kabul de etmeyeceğiz.
Fenerbahçe sevgisiyle yaşayan taraftarlarımız, gün geldi sokaklara döküldü, statlara, salonlara koştu; gün geldi topuk yaylasına, gün geldi bir mağlubiyetten sonra havaalanına koştu. O hep konuştuğumuz "bir başka büyüklüğü" her fırsatta bizlere yaşattılar, onlarla ne kadar iftihar etsek azdır tüm taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

TUTUKLULUK KARARININ HUKUKİ YARARINDAN SÖZ EDİLEMEZ

Sevgili Fenerbahçeliler, hukuki süreç tüm bu yaratılan kaotik ortama rağmen devam etmektedir.
Sayın başkanımız ve tüm arkadaşlarımızın en kısa sürede serbest bırakılacağına ve yargılamaların tutuksuz olarak devam edeceğine inanıyoruz. İnanmakla kalmıyor; milyonlarca Fenerbahçeli adına bunu talep ediyoruz. Zira 6222 sayılı kanunla yapılan değişiklik çerçevesinde ceza miktarları ciddi oranda düştüğünden artık tutukluluğun devamındaki hukuki yarardan da söz edilemez. Kaldı ki suçlamaları kabul etmiyor ve reddediyoruz. Buradan bir kez daha herkesi, aksi ispat edilene kadar herkesin masum olduğunu belirten "masumiyet karinesi"ne saygıya davet ediyoruz.
 
DAVAMIZ SÜRÜYOR
 

Yürümekte olan ceza davasının yanısıra, kulübümüzden bir savunma veyahut tek bir görüş dahi alınmadan, UEFA ve TFF ortak girişimi ile verilen Şampiyonlar Ligi'nden men kararına karşı ise uluslararası spor tahkim mahkemesi olan CAS'da şimdilik 45 milyon avro talepli bir dava açtık. TFF ve UEFA'yı bu hukuka aykırı davranışlarından ötürü dava ettik. Davamız hukuki mecrasında ilerlemektedir.
 

Malumunuz, Türkiye Futbol Federasyonu, 26 Ocak 2012 perşembe günü, genel kurulunu olağanüstü olarak toplayacaktır. Bugüne kadar bu toplantıda kamuoyu nezdinde 58. Madde’nin görüşüleceği düşünülürken, dün itibariyle, bir kereye mahsus bazı cezai uygulamaların görüşülüp, karara bağlanacağı hususu iletildi. TFF 26 Ocak 2012'de Genel Kurulu'nu toplayacaktır. Dün itibariyle bir kereye mahsus bazı cezaların görüşüleceği konuşulmuştur. Fenerbahçe olarak söylüyoruz; Biz 58. madde hükümlerinin değiştirilmesini istemiyoruz. 58. maddenin tartışılması Fenerbahçe'nin gündemi değildir. Biz kendimize inanıyoruz, yarım puan dahi silinmesini kabul etmiyoruz. Kulüpler Birliği'nin onayladığı öneriyi kabul etmiyoruz.

6222 İLE AYNI SENARYO

6222 için "Aziz Yıldırım için değişiyor" dendi. Ama başkanımızın tutukluluğu hala sürüyor. Bu kez daha aynı senaryo 58. madde için uygulanmak isteniyor. Biz herhangi bir madde de değişiklik istemiyoruz. Biz adil yargılanma istiyoruz. TFF'nin kurullarının vereceği karar nedeniyle kişilerin savunma hakları ellerinden alınıyor. TFF tarafından yürütülecek idari soruşturmanın sağlıklı şekilde devam etmesini istiyoruz. TFF'nin talimatları çerçevesinde yapılması gerekenler tarif ediliyor. Kişilere sözlü savunma imkanı verilmesini savunuyoruz. Sonuna kadar da mücadele edeceğiz.

HELVACI VE ARIBOĞAN HANGİ ADIMLARI ATTI?

Geçen hafta UEFA Cornu'nun ifadesini geri çekmek için CAS'a başvurdu. Avukatlarımız söz konusu ifadenin kaldırılmasının önüne geçmişlerdir. İfade tüm varlığını korurken bu ifadenin yalan olduğu ile ilgili Lütfü Arıboğan ve İlhan Helvacı hangi adımları attı. Cevabını biz verelim, henüz hiçbir şey yapmadılar. Şunu soruyoruz, Kulübümüz neye göre Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmemiştir. Cornu'nun ifadesine göre mi? Yoksa idddianameye göre mi? 6 aydır yaşanan zorluklara rağmen kulübümüz sağlıklı bir şekilde yoluna devam ediyor. Burada herkesin büyük gayretine başta Başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulumuz olarak teşekkür ediyoruz. Spor kompleksimizin tapusu tamamen bize aittir. 200 milyon TL'lik bir salondur. Bu spor tarihinde bir ilktir. Gelecek kuşaklara kalacak bu yatırım herkese hayırlı olsun. Mücadele verdiğimiz tüm dallarda başarılar almaya devam ediyoruz.

GALATASARAY NEDEN BU KADAR ÇOK BAĞIRIYOR

Futbol takımımız için başta Aykut Kocaman olmak üzere tüm ekibe şükranlarımızı sunuyoruz. Transfer çalışmalarımız da sürmektedir. Bankalara 52 milyon dolar ödeyerek borçlarımızı azalttık. Daha sonra bankalarla yeniden çalışma yaptık, borçlarımızın vadelerini yaymayı başardık. Diğer 3 kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak 1 Fenerbahçe etmektedir.. Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor. Çünkü onların değerinin 3 misli daha fazlayız. Meselenin altında yatan neden budur."  (dha)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.