Fen Lisesi Yeni Döneme Hızlı Başladı

Fen Lisesi Yeni Döneme Hızlı Başladı

Mardin’in Midyat İlçesinde Fen Lisesi, 2022-Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için deneme sınavı düzenliyor.

A+A-

Özel eğitim kurumlarını aratmayan fiziki koşulları ve eğitim kalitesiyle her yıl sınavlarda öğrencilerin hayallerindeki üniversitelerde öğrenim görmelerini sağlayan Midyat Fen Lisesi, öğrencilerin başarısını artırmak için akademik çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyor.

Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi kapsamında, Okul idaresi tarafından gerçekleştirilen deneme sınavı, öğrencilerin bilgi, beceri, zaman kullanımını ölçmesini sağlarken, adayların durumlarını görmeleri durumunu tespit noktasında da belirleyici bir rol oynuyor.

Öğrencilerin YKS’ye hazırlanmaları, farklı türlerdeki soruları çözme, kendi seviyelerini görmeleri, stres faktörünü en aza indirmeleri ve sınav kaygısını gidermeleri amacıyla düzenlenen deneme sınavları, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

120 öğrencinin eğitim aldığı Fen Lisesi'nde, öğrencilerin başarılarını artırmak amacıyla Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi'nden (AYT) yapılan deneme sınavlarından sonrada öğrencilerin takıldıkları soruların çözümü için soru çözüm saatleri gerçekleştiriliyor.

Fen Lisesi Müdürü Ramazan Aykat, "Öğrencilerimizin hazırlandıkları üniversite sınavlarına girmeden önce, sınav heyecanlarını yenmeleri, varsa eksikliklerini görmeleri ve bu eksiklikleri gidermek noktasında bu deneme sınavı faydalı olacaktır. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.