Fedakar Öğretmenlerin Sbs Başarısı

Fedakar Öğretmenlerin Sbs Başarısı

2012 SBS sonuçlarına göre genel puan ortalamasında 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu, öğrencileriyle Mardin’in yüz akı olmayı başardı.

A+A-

Midyat’ta, 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu, öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarında da sürdürdü. 2012 SBS sonuçlarına göre genel puan ortalamasında 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu, öğrencileriyle Mardin’in yüz akı olmayı başardı.

Okulun başarı çıtasının yükseldiğini belirten 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu Müdürü Ziver Deniz, 8. sınıf öğrencilerinin takdir edilecek başarı sağladıklarını söyledi.

SBS sonuçlarını gazetemize değerlendiren Deniz, “Öğrencilerimizin hem bireysel hem de genel ortalamada gösterdiği başarı onlarla gurur duymamızı sağlıyor. Başarı ortalamalarımızın her yıl bir önceki yıla göre yukarıya çıkması, uyguladığımız eğitimin doğal sonucudur. Öğrencilerimizin her birine özenli yaklaşımımızın ve onların da bunu en iyi şekilde algıladığının yansımasıdır. Öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını arttırmaya yönelik yaptığımız çalışmaların sonucudur” dedi.

“Bireysel değil toplu başarının önemsendiği okulumuzda bu sonuçlarda emeği geçen yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimizi kutluyorum” diyen Deniz, şunları söyledi:

“Okulumuzdan bu yıl SBS sınavına giren 105 öğrenci takdire şayan bir başarı elde ettiler. Sınavda 2 kız öğrencimiz Mardin’de ilk üç sırada yer aldı. 20 öğrencimiz de 450’nin üzerinde puan aldı. Geriye kalan diğer öğrencilerimizin de tamamının 300’ün üzerinde puan alması okulumuzun genel başarı oranını yüzde 95 olarak ortaya çıkardı. Bu sonuçlara göre 2012 yılı SBS’de 326,650 puan ortalamasıyla da üstün bir başarıya imza attığımızı ispatlamış olduk.  Bu sonuçlar yalnızca bireysel bir-iki öğrenciden kaynaklanmıyor. Okulun ve öğrencilerin genel başarısını yansıtıyor”

İŞİN SIRRI: FEDAKAR ÖĞRETMENLER

İlçenin başarı çıtasının artmasına katkı sunan okul öğretmenleri veliler ile öğrencilere teşekkür eden Deniz, sözlerine şöyle devam etti:

“Eğitim ve öğretim alanında Midyat’ın lokomotifi olma gayesiyle ilerliyoruz. Bu hedef doğrultusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimde başarı çıtamızı yükselttik. 2012 yılı SBS başarı puanımızı 326,650’ye yükselttik. Okulumuzun bu başarısını hiçbir kurum kendine mal etmesin. Kendi başarılarıymış gibi ortalıkta dolaşmasınlar. Başarının yükselmesindeki en büyük etkenlerden birisi; okulumuza atandığı ilk günden beri eğitime göstermiş olduğu duyarlılık ve akademik başarıyı arttırmaya dönük projelerin uygulanmasına vesile olan ve desteklerini esirgemeyen fedakâr öğretmenlerimizin katkılarıdır. Bir diğer etken de ilçemizdeki yönetici, öğretmen ve öğrencilerin aktif katılımlarıyla hayata geçirilen; SBS kursları, sosyal-kültürel faaliyetler, bilgi yarışmaları ve periyodik olarak aylık yaptığız deneme sınavlarıdır. Ben bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimi tebrik ediyor, bu sevinci bize yaşatan öğrencilerimize de önlerindeki öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum”

“SBS’DE EMEĞİMİZİN MEYVESİNİ ALDIK”

Kendi zamanlarından feragat ederek öğlen arası öğrencilerine kurs verdiklerini söyleyen Okulun Matematik Öğretmeni Abdulkadir Aygül ise, SBS’deki başarıyı hayata geçirdikleri önemli projelerin meyvelerinin alınması olarak nitelendirdi.

Eğitim-öğretim dönemi boyunca desteklerini esirgemeyen tüm eğitim gönüllüsü öğretmenlere teşekkür ettiğini ifade eden Aygül,  “Okul, veli, öğrenci profilini bizim okul gerçekleştirmiş durumda. Bir yandan öğretmenlerinden kurs gören bir yandan da kendi çabalarıyla başarılı olmaya çabalayan öğrencilerimiz, bu yıl SBS’de okulun başarı oranını artırdı. Onalrla gurur duyuyoruz. Türkiye genelinde özel okulların dereceleri silip süpürdüğü bir eğitim-öğretim dönemi sonunda bu denli önemli bir başarının devletin okulundan da çıkabileceğini herkese göstermiş olduk. Kısıtlı imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bundan sonra da   aynı çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerinden derece yapanlar görüşlerini şöyle ifade ettiler; “Bu başarıda en büyük pay okulumuzundur. Bizi başarıya götüren okulumuza, öğretmenlerimize ve ailemize teşekkür ederiz. Yeni hedefimiz yine böyle başarılara imza atmak ve daha iyi bir liseye yerleşmek olacak” dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum