Fazla Oyuncaklar Kardeş Okula

Fazla Oyuncaklar Kardeş Okula

Öğrencilerden kardeş okula oyuncak yardımı...

A+A-

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan ‘Değerler Eğitimi Projesi' kapsamında 75. Yıl İMKB İlkokulu, ilçenin en uzak köyü olan Kutlubey'i ziyaret ederek, okula çeşitli yardımlarda bulundu. 

Eğitim öğretimdeki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluğa verdiği önemle de dikkat çeken 75. Yıl İMKB İlkokulu, ‘Hayat Sevince Güzel, Oynamaktan Vazgeçtiğimiz Oyuncaklarımızı Paylaşalım’ adlı sosyal sorumluluk projesi başlattı. 

Okulun öğrencileri, kardeş okul olarak seçtikleri Kutlubey köyü okulundaki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerini ziyaret ederek, evlerinde bulunan kullanılmamış çok sayıda kırtasiye malzemesi, okul araç gereçleri ve birbirinden renkli ve sevimli oyuncaklarını hediye ederek, kardeşlik duygularını ortaya koydular. Minikler daha sonra birlikte vakit geçirdi. 

‘DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI’

Bu tür etkinliklerin çocuklar açısından birbirleriyle kaynaşmalarına olumlu etkide bulunduğunu belirten Okul Müdiresi Sevgi Oğuz, “Öğrencilerimiz kardeş okul olarak Kutlubey Köyü İlkokulu’nu belirledi. Akabinde proje kapsamında kardeş okul öğrencileri için kırtasiye malzemesi, okul araç gereçleri ve oyuncaklar toplanmaya başladı. Bu konuda biz duygusuyla hareket eden öğrencilerimizin sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerine destek veren öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarla birlikte köy okuluna geldik. Hediyelerini yeni arkadaşlarına verdiler. Çok güzeldi, duygusal anlar yaşandı. Bu tür projelerin diğer kurumlara örnek olmasını diliyoruz” dedi. 

Okulun Rehber Öğretmeni Proje Koordinatörü Ramazan Erdoğan, çalışmayı öğrencilerin paylaşmayı, kardeşliği, birlik ve beraber yaşamayı öğrenmeleri için başlattıklarını belirtti.

'ÖĞRENCİLER İÇİN YARARLI'

Kutlubey İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Ezgi Çelik de şunları söyledi: “İlçemizdeki 75. Yıl İMKB İlkokulu, okulumuzdaki öğrencilerimize kardeşlik elini uzattılar. Güzel bir kardeşlik köprüsü kuruldu. Bu tür etkinlikleri çocuklar açısından çok yararlı buluyoruz.”

Konuyla ilgili düzenlenen programa, Okul Müdiresi Sevgi Oğuz, Müdür Yardımcısı Abdulkadir Altay, Rehber Öğretmen Ramazan Erdoğan ile Memur Hüseyin Yücel’in yanı sıra sınıf temsilcisi öğrenciler Fatma Nisa Aslan, Melek Ünal, Aleyna Akgül, Gizem İraz, Nur sena Akbaş, Aybuke Gezer ve Tuçe Bora katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum