EZİDİ VATANDAŞLARDAN, MİDYAT'A GELEN DEPREMZEDELERE DÖŞEK DESTEĞİ

Mardin'in Midyat İlçesinde yaşayan farklı inançlara mensup vatandaşlar, Midyat Kaymakamlığı koordinesinde depremzedelerin her türlü ihtiyaçları için seferber oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenip Mardin'in Midyat İlçesine gelen afetzedelere Ezidi vatandaşların yardımları sürdürüyor.

Mardin'in Midyat İlçesinde yaşayan farklı inançlara mensup vatandaşlar, Midyat Kaymakamlığı koordinesinde depremzedelerin her türlü ihtiyaçları için seferber oldu.

Koordinasyonu Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yaparken, Müslüman, Süryani ve Ezidi inançlarına mensup vatandaşlar da müthiş bir birlik beraberlik örneği sergiliyor. Bu sayede gerek Midyat'a gelen depremzedeler gerekse deprem bölgelerinde birebir insana dokunan çalışmalar yürütülüyor. Son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak gösterilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin açtığı yaraları sarmak için Ezidi inancına mensup vatandaşların yardımları sürüyor.

Almanya'da yaşayan Nusaybin'e bağlı Kaleli Köyü'nden olan Ezidi vatandaşlar, Midyat'a gelen depremzede vatandaşlara destek vermek amacıyla yardım kampanyası düzenledi. Büyük çoğunluğu Almanya'da yaşayan Ezidi vatandaşlar, kendi aralarında topladıkları yardım paraları ile Midyat ilçesinde depremzedelere verilmek üzere yaklaşık 500 adet yatak satın aldılar. Efşe Köyü Ezidileri adına Fahrettin Yalçın ve Avukat Ömer Midyatlı, satın aldıkları döşekleri Tıra yükleyip Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yetkililerine teslim ettiler. Vakıf yetkilileri, teslim aldıkları döşekleri, Midyat'a gelen depremzede vatandaşlara ihtiyaçları doğrultusunda ulaştıracak.

07 Mart 2023 Salı 10:26

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar