’Ergenekon’u viski markası sanıyor’

’Ergenekon’u viski markası sanıyor’

AK Partili Vekil Şamil Tayyar Nazlı Ilıcak’ın Ergenekonla ilgili sözlerine twitterdan sert yanıt verdi.

A+A-

 

Tayyar, Ilıcak için, "Nazlı hanım çakıcı’dan öteye geçemedi daha. Ergenekon’u viski markası sanıyor" ifadesini kullandı

Antalya'da 'Her Taşın Altında 'The Cemaat' mi Var? kitabına ilişkin söyleşiye katılan Gazeteci Nazlı Ilıcak, Ergenekon'un bir numarası olarak genelkurmay başkanlarını gösterirken, işin ucunun Yaşar Büyükanıt'a ulaşacağını ve oradan kurtulamayacağını söylemişti.

Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin (AKDİM) konuğu olarak bir söyleşiye katılan Nazlı Ilıcak’ın “Ergenekon’un 1 numarası”na ilişkin sözlerine Şamil Tayyar’dan sert tepki geldi..

Ilıcak, Ergenekon'un 1 numarası için ’’Değişen genelkurmay başkanları gibi geliyor bana" diye cevap vermişti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Tiwitter’dan Nazlı Ilıcak’ın işkembeden attığını iddia ederek, “Nazlı hanım çakıcı’dan öteye geçemedi daha. Ergenekon’u viski markası sanıyor!” diye yazdı.

 

İŞTE ILICAK'IN İDDİALARI

Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı kapsamında, Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin (AKDİM) konuğu olan Nazlı Ilıcak, katılımcıların sorularını yanıtladı.

BAŞBUĞ’A OLAYLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTME SUÇLAMASI

Islak imza, internet siteleri, andıç ve darbe iddialarına ilişkin İlker Başbuğ’un yargılanmasını değerlendiren Nazlı Ilıcak, Başbuğ’un bu süreçte bir anlamda olayların üstünü örttüğünü söyledi. Başından sonuna kadar Ak Parti ve cemaatin hedef alındığını öne süren Ilıcak, cemaate dokunanın yanmadığını, yananın cemaati mazeret olarak gösterdiğini söyledi.

GÜLEN DÖNERSE DAHA BÜYÜK PROVAKASYONLAR OLABİLİR

Fethullah Gülen’in geri dönüp dönmeyeceğine ilişkin soruyu yanıtlayan Nazlı Ilıcak, Ergenekon ve benzer olayları kastederek şunları söyledi, "Kendi morali de çok bozulabilir. Devamlı hedefte. Bu yüzden dönmediğini düşünüyorum. Çok daha büyük provakasyonlar tertip edebilirler" dedi. Ilıcak, hala Ergenekon tertibinin gücünün diri olduğunu düşündüğünü ve MİT olayına ilişkin de şüphelerinin olduğunu dile getirdi. Ilıcak, gelmesini çok arzu ettiğini de söyledi.

28 ŞUBAT DOSYASI AÇILACAK

’28 Şubat süreci Gülen cemaatini büyüttü mü?’ yönünde gelen bir soruyu Nazlı Ilıcak, 28 Şubat’ın AK Parti’yi güçlendirdiğini, ama cemaatin esas itibariyle yaptığı hizmetlerle güçlendiğini söyledi. Bu sürecin, kaset olaylarının çıkmasının hocafendiye sempati duyan laik kesimle irtibatın kopmasına neden olduğunu da belirten Ilıcak, 28 Şubat dosyasının açılacağını ve bu konuda çalışmaların olduğunu da söyledi.

BİR NUMARA GENELKURMAY BAŞKANLARI

Ergenekon davasının üç yıldır sürdüğünü ve aslında çok uzun süre olmadığını belirten Ilıcak, önümüzdeki üç yıl içinde Ergenekon davasının sonuçlanacağını belirtti. Ergenekon’un bir numarasının sorulduğu Ilıcak, "Değişen genelkurmay başkanları gibi geliyor bana" diye cevap verdi. Ilıcak, buna neden olarak da genelkurmay başkanlarının darbe geleneğinden gelerek birbirlerine aktardığını ve bir kinin hayatı ile sınırlı olmayan kurumsallaşmış bir yapı olduğunu ileri sürdü.

İŞİN UCU BÜYÜKANIT’A ULAŞACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’la 27 Nisan e-muhtırası sonrasında Dolmabahçe Sarayı’nda yaptığı görüşmeye ilişkin korku ve tehdit olabileceği yönünde soru yöneltilen Nazlı Ilıcak, Dolmabahçe konuşmasından bir şey olmaz gibi geldiğini söyledi. Burada tehditvari değil, ’Bunlar senin arkadan da iş çeviriyorlar. Seni de fişliyorlar, seni de dinliyorlar, senin aleyhinde de propaganda yapıyorlar, sen kime dayanarak bu bildirileri yazıyorsun. Seninde arkan boş, seninde kuyunu kazıyorlar’ biçiminde de bir uyarı olmuş olabileceğini söyledi. Ilıcak, işin ucunun Yaşar Büyükanıt’a da ulaşacağını belirterek, "O zaten oradan kurtulamayacak" dedi.

DARBE OLABİLİR

TSK’da okutulan kitapların Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmesi, Genelkurmay Başkanı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması gerektiğini belirten Ilıcak, yapısal bir değişiklik olmadığı sürece de bugün olmasa bile yine darbe olabileceğini dile getirdi. Tören sonunda Konyaaltı Kaymakamı Bayram Aygün tarafından Ilıcak’a plaket verildi. (Focushaber.com)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.