Erdoğan Ruppert Murdoch'ı kabul etti

Erdoğan Ruppert Murdoch'ı kabul etti

Dünyaca ünlü medya devi Ruppert Murdoch, Ankara'da Başbakan Erdoğan ile görüştü..

A+A-

Başbakanlık Basın Merkezi’nin internet sitesinde bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın News Corp'un sahibi medya devi Ruprrert Murdoch ile görüşme yapacağı bilgisi yer almışı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN MURDOCH'I KABUL ETTİ

Beklenen görüşme gerçekleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Murdoch'ı kabul etti.

MEDYA YATIRIMINI ARTTIRMAK İSTİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Rupert Murdoch'ın, görüşmede, medya sektörü açısından Türkiye'yi önemli bir ülke olarak gördüklerini ve yatırımlarını artırmayı arzuladıklarını söylediği belirtildi. Edinilen bilgiye göre, Murdoch, Başbakan Erdoğan tarafından kabulünde, Türkiye'de 5 yıldan beri faaliyet gösterdiğine değinerek, programlarını daha da artırmak istediklerini ifade ifade etti. Murdoch'ın, medya sektörü açısından Türkiye'yi önemli bir ülke olarak gördüklerini ve buradaki yatırımlarını artırmayı arzuladıklarını kaydettiği belirtildi.

 

 

GÖZLER O KİTAPTAYDI

Sabah ve ATV’yi bünyesine katmak isten ABD’nin medya devinin bu ziyareti Ankara’da günün en çok konuşulan başlıklarından biri. Küresel ölçekte medya devi haline gelen Rupert Murdoch’ın koltuğunun altındaki kitap ise dikkatlerden kaçmadı.

ARAP BİLGESİNİ ANLATAN KİTAP

Murdoch'ın, Başbakanlığa elinde İngiliz yazar Jack Philby ya da bilinen diğer ismiyle Şeyh Abdullah'a ait, 1933 yılın basılan "The Empty Quarter" isimli kitapla gelmesi dikkat çekti.Arkeolog ve gezgin olan Philby, bu kitapta Arap Yarımadası'nın Rub'ul Hali (Boş Bölge) denilen en sıcak ve en ıssız bölgesini keşif çalışmaları sırasında, rehberlerinin kendisine anlattığı bilgileri paylaşıyor. Philby, keşif çalışmaları sırasında rehberlerinin kendisine, Gökten yağan taşlarla yok olan Ubar kenti'nden bahsettiklerini, kervanına ait bir çok devenin kaybı pahasına bu yere 1932'de ulaşmayı başardığını anlatır. Bu yönde ifadelerin Kuran'da de sık sık geçtiği biliniyor.

İLK KEZ TANITILAN BÖLGE

Batı kaynaklı haritalarda ''Wabar'' (Ubar) diye isimlendirilen bu yere ulaşıldığında, manzara oldukça hâyal kırıklığına neden olur. İnsan eliyle yapılmış herhangi bir kalıntı yoktur. Kahverengimsi sarı renkli kumlar arasında yalnızca iki adet oldukça sığ çöküntü ve bunlar çevresinde bir dizi koyu renkli döküntü etrafa saçılmış durumdadır. Bölgeye daha sonra yapılan gezi ve incelemelerde bu kalıntıların bir meteora ait olduğu saptanmış. "Wabar" da "saplanmış, batmış" anlamına geliyor. Dünyaya ilk kez Philby tarafından tanıtılan bölgeyi Bedeviler, "El Hadida" diye adlandırıyor ve bu isim Arapça'da demir anlamına geliyor. (Ensonhaber.com)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.