Engellilerin Motosiklet Sevinci

Engellilerin Motosiklet Sevinci

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, engellilerin yüzünü birkez daha güldürdü...

A+A-

Midyat Belediyesi, bedensel engelli vatandaşlara motorlu araç hediye etti. Büyük sevinçle yeni arabalarını alan engelliler, ilk sürüşü de burada tatbik ettiler.

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Emniyet Müdürü Serdal Yurdagül, Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlhan İnce ve Kaymakam Yazı İşleri Müdürü M. İsa Kurnaz’ın katılımıyla 10 adet motorlu engelli aracı, belediye bahçesinde düzenlenen törenle daha önce tespit edilen hak sahiplerine dağıtıldı.

Engellilerin sorunları ile yakındam ilgilendiğini belirten Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, engelli insanlara karşı sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  Engellilerin hayat enerjisi ve yaşama tutunma şevklerinin diğer insanlara göre çok daha yüksek olduğunu dile getiren Nasıroğlu, engelli vatandaşlara yardımcı olmak isterken yalnızca iyi niyetli olmanın yetmediğini belirtti.

“ENGELLİ OLMAK BİR KUSUR DEĞİLDİR”

Belediye olarak engelli vatandaşların hayatın içerisinde olmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Nasıroğlu, imkânlar el verdikçe engellilere yardımlarını sürdüreceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bizler toplum olarak engelli kardeşlerimize ve ailelerine yardım elini uzatmak zorundayız. Gücümüzün yettiğince engelli vatandaşlarımızın bu türden ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Yardım eli uzatmak bir yana önemli olan bakış açımızı değiştirmektir. Çünkü onların acımadan kendilerini gören, toplumun ferdi olarak kabul eden insanlara ihtiyaçları vardır. Engelli olmak bir kusur değildir. Asıl kusur, engellilere bakış açısındaki eksikliklerdir. Engelli olmak, hayatı yaşamaya engel değildir. Hayatı paylaşmak için engel yoktur. En büyük engel sevgisizliktir

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, motosikletlerine kavuşan engelli vatandaşlara “Daha rahat bir hayat” temennisinde bulunarak, onlara engelli motosikletiyle beraber belediye bahçesi alanında eşlik etti. Yapılan konuşmanın ardından motorlu engelli araçları, hak sahibi 10 engelliye tek tek teslim edildi.

ENGELLİLERLE YEMEKTE BİRARAYA GELDİ

Törenin ardından Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, engelliler ve aileleri ile yemekte buluştu. Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün de katıldığı yemekte Belediye Başkanı Nasıroğlu, yemeğe katılan engellilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. 

Midyat Engelliler Derneği Başkanı Abdulhakim Yıldız Başkan Nasıoğlu’nun engellileri unutmayarak böyle bir yemek organizasyonu yapmasından dolayı engelliler ve aileleri adına teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.