Eğitim Sevenler Derneği açıldı

Eğitim Sevenler Derneği açıldı

Midyat Eğitim Sevenler Derneği’nin ofisi düzenlenen törenle açıldı.

A+A-

Midyat'ta, eğitim dostlarına yönelik açılan Eğitim Sevenler Derneği’nin Yunus Emre Mahallesi 1038. Sokakta bulunan ofisi düzenlenen törenle açıldı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Şişman, Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Abdulkadir Altay, Eğitim-Sen Temsilcisi Reşit Aslan, Özgür Eğitim-Sen Temsilcisi Abdulhakim Şahin, okul müdürleri, öğretmenler, dernek üyeleri ve eğitim dostları katıldı.

Meslektaşlarının haklarını korumayı, mesleki teknik, kültürel ve sosyal seviyelerini yükseltmeyi hedeflediklerini ifade eden Dernek Başkanı Mehmet Öztekin Akçay, açılış konuşmasında, toplumun kültür, bilim ve sosyal gelişimine hizmet vermek, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak için bu derneği kurduklarını söyledi.

NİCE GÜZEL HİZMETLERİ ELBİRLİĞİYLE YAPACAĞIZ

Eğitim çalışanlarının verimlilik ve etkinliğini artırmayı, çalışma ve hayat standartlarını yükseltmeyi amaçladıklarını Akçay, “Bizler hepimiz birer eğitim gönüllüsü, birer eğitim neferi olarak hayatımızdaki en büyük gayemizin eğitim olduğunu biliyor ve önemsiyoruz. Tecrübelerimizi ve bilgi birikimimizi nasıl çevremizdeki insanlara aktarabiliriz? Belki de en önemlisi nasıl daha verimli olabiliriz? İşte bu duygularla Eğitim Sevenler Derneğini açmaya karar verdik. Derneğimizin temel amacı eğitim, bilim, kültür, sanat anlamında faaliyetler yaparak, insanların eğitim ve öğretimine, toplumun sağlıklı bir şekilde oluşumuna, kültürel zenginliğinin artmasına, ruhsal, bedensel sağlık ve çevre bilincinin gelişimine, duygusal zeka seviyesinin yükseltilmesine, teknik donanım, bilgi ve görgülerinin arttırılmasına katkıda bulunmaktır. Ben bu çalışmada emeği geçen tüm eğitimcileri, dernek yöneticilerimizi, herkesi kutluyorum ve bu derneğimizin nice güzel hizmetleri elbirliğiyle yapacağına olan inancımı ifade ederek, açılışımıza katılım gösteren tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Sivil toplum örgütlerinin toplumların kalkınmasında, kültürün gelişmesinde büyük katkıları olduğunu belirten Akçay, güçlü demokrasilerde yasama, yürütme, yargı ve medyanın yanında STK’ların da önemli bir güç olduğuna işaret etti. Akçay, şöyle konuştu: 

“Derneğimiz Midyat’ta eğitime gönül veren, büyük fedakarlıklarla öğrencilerini eğiten öğretmenlerimizi bir çatı altında toplayarak, eğitime yeni bir soluk kazandırmayı amaçlamaktadır. Bilindiği gibi derneklerin acılarımızın paylaşılmasında ve yükümlülüklerimizin bütün topluma dağıtılmasında çok büyük etkileri var. Projeler yapma, eğitime maddi ve manevi destek sağlama ve kurum çalışanlarının sorunlarının konuşulabileceği ortak bir çatı bulunması açısından son derece önemli bir adım attığımızı düşünüyorum, inşallah hayırlı uğurlu olur. Midyat; dinler ve diller anlamında kardeşliğin yaşandığı bir kültür başkentidir. Derneğimizin kapısı herkese açıktır.” 

Konuşmaların ardından derneğin binasının açılışı gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, dernek binasını gezerek yöneticilere hayırlı olsun dileklerini iletti.

DERNEK YÖNETİMİ

Derneğin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Dernek Başkanı Mehmet Öztekin Akçay, Dernek İkinci Başkanı Mesut Aksoy, Sayman Abidin Gümüş, Sekreter Aydın Üstün, Üyeliklerde Şahin Koluman, Bircan Dilber ve Orhan Altınışık.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.