Eğitim Sendikası Başkanı Hüseyin Yücel’den, İşadamlarına Önemli Çağrı

Eğitim Bir-Sen Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Yücel, şehir dışında yaşayan ve iş kuran Midyatlı işadamlarının kendi memleketlerine okul yapmalarını talep etti.

Eğitim Bir-Sen Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Yücel, Ak Parti Midyat Belediye Başkan Aday Adayı Zeyni Bedir’in düzenlediği kahvaltı programda yaptığı konuşmada, şehir dışında yaşayan ve iş kuran Midyatlı işadamlarının kendi memleketlerine okul yapmalarını talep etti. Konuşmasına Gaziantep örneği veren Başkan Yücel, “Gaziantep, Adana, İstanbul veya başka illerimizde işadamları eğitime destek amacıyla okullar yaparken ve adım başı bu okullar bulunurken, Altunkaya ailesi dışında maalesef Midyatlı işadamlarının şehre eğitime destek konusunda bir katkıları bulunmamıştır. Bir çok ilde okul isimleri şahıs isimleridir. Midyat’ta şuan sadece iki okulumuzda şahıs ismi var.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Mahalle muhtarları, dernek, oda ve vakıf temsilcileri ile istişare amacıyla düzenlenen kahvaltılı toplantıya İstanbul’dan katılan Midyatlı işadamı Tarkan Akyüz de, hazırlacakları bir program ile İstanbul’da Midyatlı veya farklı şehirden işadamları ile görüşüp eğitime destek amacıyla Midyat’a okul yapmalarını talep edeceklerini ifade etti.

Başkan Yücel’in, İşadamı Akyüz’e hitaben

‘sizde Midyat’a bir okul yapın’ sözü üzerine, Akyüz ‘başım gözüm üstüne,’ cevabını verdi. Bunun üzerine salondakiler ve Belediye Başkan Aday Adayı Zeyni Bedir, Akyüz’ü alkışladı.

Yücel, konuşmasının bitiminde, “Bir şehrin kalkınması için eğitiminin iyi olması lazım. Bunun için de eğitime yatırım yapılmaz lazım. Sadece bireysel değil, hepimizin eğitimin üzerine eğilmesi gerekiyor. Şuan Midyat’ta yatırımlar çeşmelere isim vermekten öteye geçmiyor. Buradan işadamlarına çağrıda bulunuyorum. Lütfen memleketlerine yatırım yapsınlar. Bu yatırım para kazanmaları için değil, toplum kazansın diye yapılsın” dedi.

#yerelseçim, #seçim2024, #midyatbelediyesi,

05 Ocak 2024 Cuma 10:29

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar