Eğitim-Sen: Demirtaş'ı Destekliyoruz

Eğitim-Sen: Demirtaş'ı Destekliyoruz

Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayı destekleyecekleri açıkladı.

A+A-

Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği, cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayı destekleyecekleri açıkladı. Barış ve Kardeşlik Parkında açıklama yapan Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği Hukuk Sekreteri Mehmet Emin Çiçek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş'ı destekleyeceğini açıkladı. 

DBP Midyat İlçe Başkanı Feyzi Belke, Sendika üyeleri ve vatandaşların katıldığı basın açıklamasında Çiçek, ‘halkların ve değişimin adayı Selahattin Demirtaş’ı destekliyoruz’ diyerek, “İnanıyoruz ki Selahattin Demirtaş’ın temsil ettiği ilkeler; kadınların, gençlerin, engellilerin, inanç gruplarının, farklı kimlik ve kültür gruplarının, çifti, işçi ve emekçilerin söz, yetki ve karar sahibi olduğu yeni bir yaşam projesidir.” dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı seçiminde değişimin, gelişimin ve yeni yaşamın adayı Sayın Selahattin Demirtaş'ı destekleyeceklerini ifade eden Çiçek, “Bizler Midyat Eğitim Sen olarak şuna inanıyoruz ki, Türkiye artık bir yol ayrımında. Ya devlet otoritesi daha da pekişecek ya da bütün ezilenlerin onurlu yaşam özlemlerini gerçekleştirecek radikal demokratik adımlarla, köklü değişim yoluna girilecek. Bu seçimlerde halihazırda üç aday ama iki çizgi yarışacağı bir seçim var halkların önünde. Erdoğan ve Ekmeleddin’in çizgisi devlet otoritesini pekiştireceği çizgi. Karşılarında halkların seçeceği devrimci yurtsever ve demokratik güçlerin adayı Selatin Demirtaş bulunacak. Desteklediğimiz ve bize ait olan çizgi ise; Halkın doğrudan kendini yönettiği, farklılıklarını özgürce ve gururla ifade ettiği, geleceği hakkında söz üretip karar sahibi olduğu bir dünyayı ifade ediyor. İnanıyoruz ki Selahattin Demirtaş’ın temsil ettiği ilkeler; kadınların, gençlerin, engellilerin, inanç gruplarının, farklı kimlik ve kültür gruplarının, çifti, işçi ve emekçilerin söz, yetki ve karar sahibi olduğu yeni bir yaşam projesidir. Halkların adayı Sayın Selahattin Demirtaş’ı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde destekleyeceğimizi ve seçim kampanyasında aktif rol alacağımızı kamuoyuna saygıyla ifade ederiz. Halkımıza, emekçilere, kadınlara ve gençliğe çağrımız, sayın Demirtaş'ın yüksek bir katılımla desteklenmesi yönündedir.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum