Eğitim Öğretim Açılış Töreni

Eğitim Öğretim Açılış Töreni

Midyat - 2011–2012 eğitim öğretim yılında Midyat’ta 24 bin 500 öğrenci çalan ilk zille, dün ders başı yaptı.

A+A-

2011–2012 eğitim öğretim yılında Midyat’ta 24 bin 500 öğrenci çalan ilk zille, dün ders başı yaptı. Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Midyat’ta öğrenci ve öğretmenleri tatlı bir heyecan sardı.

Hükümet konağındaki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin sunulmasıyla başlayan kutlama töreni Kocatepe İlköğretim Okulu’nda devam etti. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ve Kocatepe İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Hasan Şanverdi, eğitim öğretimin başlaması münasebetiyle birer konuşma yaptılar. Ayrıca günün anlam ve önemini belirten şiirler ve yazılar öğrenciler tarafından okundu, halk oyunları ekibi de bol alkış alan bir gösteri sergilendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, 2011–2012 eğitim öğretim yılında tüm öğrenci, veliler ve öğretmenlere başarı diledi. İleri, yaptığı konuşmada, “Kuşkusuz eğitim üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir. Bu nedenle öğrencilerimizin daha çok çalışması, bilgiyi sorgulamaları, öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise her alanda evlatlarına verdiği desteklerle aslında 21. yy. Türkiye’sini desteklediklerinin idrakinde olmaları gerekmektedir.” dedi.

Görevlerinin bilinciyle yeni eğitim öğretim yılına başladıklarını aktaran İleri, “toplumun eğitime katılımını arttırmada, öğretimde farkındalık oluşturmada hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Herkesin eğitim için yapabileceği bir şey vardır sözünden yola çıkarak, veli, öğretmen ve okul yönetimi işbirliğini tam olarak sağlamak eğitim öğretimde başarının en önemli hazırlayıcısıdır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencileri Kaymakam Fatih Akkaya’ya çiçek verdiler. Çiçeğin sunulmasının arından İstiklal İlköğretim Okulu halk oyunları gurubunun gösterisi büyük beğeni topladı. Halk oyunları gösterisinin ardından İlköğretim Haftası kutlama programı sona erdi.

Kutlama programına; Kaymakam Fatih Akkaya, Garnizon Komutanı Albay Saim Bağcı, Başsavcı Adnan Küçükyumuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Mesut Eriker, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.