Eğitim Desteğine Teşekkür Plaketi

Eğitim Desteğine Teşekkür Plaketi

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na eğitime verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

A+A-

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun ilköğretim çağındaki çocukların Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi’ne ulaşımını sağlamak için hayata geçirdiği ‘ücretsiz servis’ uygulaması takdir topladı.

Eğitim hizmetlerini öncelikli hizmet olarak gören Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na eğitime yaptığı katkılardan dolayı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nca (TEGV) teşekkür plaketi verildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Güneydoğu Anadolu Bölgesi Saha Sorumlusu Merve Tahmisoğlu ve  Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, birimdeki etkinliklere katılan çocuklar Ruken İlgün, Birgül Tenigün, Semanur Uçar ve Bedrettin Batı da hazır bulundu. TEGV Güneydoğu Anadolu Bölgesi Saha Sorumlusu Merve Tahmisoğlu, Başkan Nasıroğlu’nun Midyat Öğrenim Birimi’ne sağladığı desteğin çok önemli olduğunu belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nasıroğlu da, eğitime destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, öğrencilerin gözlerindeki ışıltıyı görünce hizmet etmenin ne kadar önemli olduğunu anladıklarını dile getirdi.

Midyat Belediyesi olarak eğitime özel bir önem verdiklerinin altını çizen Nasıroğlu, çocukların en iyi ve doğru eğitimi almaları için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Bize düşen görev öğrencilerimize daha iyi eğitimin verileceği imkanlar sağlamaktır. Onlara düşen de çalışmaktır. Bugüne kadar çocuklarımızın çok iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için elimizden gelen her türlü gayreti, imkanı seferber ettik; bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Sadece kent içindeki okullara değil, belde ve köylerdeki okullara sınır tanımayan bir sorumluluk anlayışıyla yardım elini uzatıyoruz. Eğitime hizmeti, milletimize bir vefa borcu olarak yerine getiriyoruz. En önemli mesele, çocuklarımızın iyi bir şekilde eğitim alarak geleceğe yürümeleridir. Bu amaç için de gerekli çalışmaları yapıyoruz”

Merve Tahmisoğlu, eğitime ve özellikle birimlerine sağladığı destekten ötürü birim adına Başkan Nasıroğlu’na bir plaket takdim ederek, yeni desteklerinin sürmesini beklediklerini söyledi. Kendisine plaket takdim eden Tahmisoğlu’na Midyat’ın tarihi mabedinin resmedildiği bir tablo veren Başkan Nasıroğlu, en kısa sürede Midyat Öğrenim Birimini ziyaret edeceğini söyledi.

MİDYAT ÖĞRENİM BİRİMİ
TEGV, Midyat’ta 1999 yılından bu yana ilköğretim çağındaki çocuklara bir amaç doğrultusunda ders dışı zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirmesi amacıyla çok yönlü eğitim desteği veriyor.

sizin-medya-_-1.20121107123128.jpg

sizin-medya-_-2.20121107123139.jpg

sizin-medya-_-3.20121107123154.jpg

sizin-medya-_-4.20121107123205.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.