Eğitim Bir-Sen Üyeleri ile Çiğ Köfteli bir Toplantı Yaptı

Eğitim Bir-Sen Üyeleri ile Çiğ Köfteli bir Toplantı Yaptı

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilciliği, üyeleriyle çiğköfteli bir istişare toplantısı düzenlendi.

A+A-

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilciliği, üyeleriyle 2012 yılı çalışmaları ve 2013 yılı planlanmasının değerlendirildiği çiğköfteli bir istişare toplantısı düzenlendi.

Sendika Temsilcisi Abdulkadir Altay ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Bulvarı’ndaki sendika binasında üyeleri ile bir toplantı düzenledi. Çiğköfte ikramının yapıldığı toplantıda sendika yöneticileri ve üyeler, geride kalan yılın değerlendirmesi ile birlikte önümüzdeki süreçte yapılabilecekleri konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şirin Avcı, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Demir ile bazı okul müdürlerinin davetli olduğu çiğköfteli istişare toplantısında ilçedeki genel eğitim durumu, sendikal faaliyetler ve çalışmalar ile Kaymakamlığın düzenleyeceği matematik şenliği ele alındı. Toplantıda konular hakkında eleştiriler, istekler ve öneriler değerlendirildi.

Toplantıya başkanlık eden Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay, üyelere sendikal faaliyetleri anlattı.

Abdulkadir Altay, “Davetimize icabet eden sendikalı sendikasız tüm üyelerimize ve arkadaşlarımıza, katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Toplantıda şehirleşmeden eğitime kadar geniş bir yelpazede Midyat’ın sorunlarını masaya yatırdık ve çözüm yolları arandı. Sırayla söz alan katılımcılar sıkıntı ve sorunlarını dile getirdi. Toplantıda dile getirilen sorunları ana başlıklar altında maddeleyip, çözüm yolları oluşturacağız. Biz ne yapıyorsak, ne için gayret ediyorsak Midyat’ımız ve vatandaşlarımız için yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Altay, üyelerin sosyal, kültürel, özlük hakları ve menfaatlerini korumayı sendika olarak ilke edindiklerini belirterek, “Sendikamız oluşabilecek her türlü haksızlığa karşı çıkmayı bilen gerektiğinde problemlere çözüm üretebilen bir anlayış içersinde olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Onurlu, ilkeli amaç ve hedeflerinden ödün vermeden birlik ve beraberlik içerisinde hedefimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantı öncesinde üyelere çiğköfte ve tatlı ikram edildi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum