Dünya Öğretmenler Günü Kutlandı

Dünya Öğretmenler Günü Kutlandı

Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği ,‘5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü dayanışma gecesiyle kutladı.

A+A-

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Midyat Temsilciliği tarafından ‘5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’ dayanışma gecesiyle kutlandı.

Eğitim-Sen Midyat Şube Başkanı İbrahim Halil Efetürk, öğretmenlerin başta maaşları olmak üzere mesleki ve özlük haklarının insan onuruna yaraşır düzeye yükseltilmesi gerektiğini talep etti.

Tarihi Gelüşke Hanında gerçekleştirilen dayanışma gecesine Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi İbrahim Halil Efetürk, çok sayıda öğretmen ve eşleri katıldı. Öğretmenler gününü bir arada geçiren ve birbirinden güzel şarkılarla doyasıya eğlenen öğretmenler, keyifli anlar yaşadı.

Eğitim-Sen Midyat Şube Başkanı İbrahim Halil Efetürk, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü öğretmenlerin birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak gördüklerini bildirdi. Efetürk, öğretmenler günü dolayısıyla gecede yaptığı konuşmada, Türkiye’de öğretmenlerin bu günü, yıllardır birikerek artan ve çözüm bekleyen sorunlarıyla karşıladığını öne sürdü.

Öğretmenlerin her gün biraz daha zorlaşan ekonomik, sosyal, mesleki, özlük ve demokratik sorunlarla karşılaştığını savunan Efetürk, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde sorunlarına kalıcı çözüm üretilmesini talep ettiklerini vurguladı.

Eğitim sisteminin yıllardır çözülmeyen sorunlar, sıkıntılar içinde olduğunu iddia eden Efetürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Piyasacı baskıların ayyuka çıktığı eğitime, bilime, barışa ve kardeşliğe zincirlerin vurulduğu; eğitimin bilimin özelleştirilerek satılığa çıkarıldığı; eğitim emekçilerinin sosyal ve özlük haklarına yönelik gaspların birbiri ardına sorgusuzca geçen kanun hükmünde kararnameler aracılığı ile sinsice gerçekleştirildiği bu yıl, bir önceki seneye kıyasla çok daha olumsuz şartlar ve saldırılar altında günümüzü kutluyoruz. Bugün burada mesleğimizin ve emeğimizin onurlu yüzünü, dünyanın her yerinde karanlığa karşı mücadele yürüten eğitim emekçileri ile ortak bir zeminde kutluyor olmak elbette bizi her zamankinden daha güçlü ve kararlı kılıyor.”

sizin-medya.20111006124525.jpg

sizin-medya.20111006124338.jpg

 sizin-medya.jpg

sizin-medya.20111006122644.jpg

sizin-medya.20111006122818.jpg

sizin-medya.20111006124638.jpg

sizin-medya.20111006125102.jpg

sizin-medya.20111006125132.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum