DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİLER İÇİN ETÜT MERKEZİ AÇILDI

DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİLER İÇİN ETÜT MERKEZİ AÇILDI

Midyat’ta dezavantajlı öğrencilerin derste ve TEOG sınavlarında başarılarını arttırmak için 5 derslikli etüt merkezi açıldı.

A+A-

Midyat’ta dezavantajlı öğrencilerin derste ve TEOG sınavlarında başarılarını arttırmak için 5 derslikli etüt merkezi açıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde eğitim veren Fahrettin Önen Orta Okulu’nda çok çocuklu ailelerden gelen 130 öğrencinin başarılı olması için öğretmenler kendi zamanlarından feragat ederek akşamları ücretsiz kurs veriyor.

Fahrettin Önen Orta Okulu idaresi ve öğretmenler, bazıları 12, bazıları 7 çocuklu ailelerden gelen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfta okuyan öğrencilerin dersteki başarılarını artırmak, ayrıca TEOG sınavında daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla etüt çalışması başlattı. Öğrenciler, sınıflarda gönüllü öğretmenlerin anlatımıyla Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri akşam 19.00-21.00 saatleri arasında Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve İngilizce branşlarında eğitim görüyor. 

Etüt merkezinin dezavantajlı öğrencilere yönelik hazırlık kursları vermesinin ilçe eğitimi için önemli olduğunu belirten Okul Müdürü Cahit Aslan, kurstan şuan 130 öğrencinin faydalandığını söyledi.

Öğrencilerin başarısı için öğretmenlerin kendi ailelerine ayıracakları zamanlarından feragat ederek kurs verdiğini ifade eden Aslan, “Öğretmenlerimiz çok özveriyle çalışıyor. Okul, veli, öğrenci profilini bu okul gerçekleştirmiş durumda. Okulun başarı durumu çok iyi. Geçen sene de aynı çalışmayı başlattık. Bunun sonucunda öğrencilerimizin de azmiyle 5’i Fen lisesine yerleşti, 8’i de bursluluk sınavını kazandı.” dedi. 

‘ÖĞRETMENLERİMİZ FEDAKARLIK YAPIYOR’

Kursta eğitim veren öğretmenlere teşekkür eden Aslan, “Okulumuzda açtığımız kurs sadece kendi öğrencilerimize yöneliktir. Evde çalışma imkanı olmayan dezavantajlı öğrencilere yönelik TEOG’a yönelik hazırlık kursu ve okul derslerine yardımcı etüt çalışmaları yapılmaktadır. Merkezimizde gönüllü öğretmenlerimiz Mehmet Aydın, Şevkiye Baran, Merve Tatlı, Murat Kutlu, Murat Kanat, Yaşar Tokgöz, Aynur Tokgöz, Yahya Aslan, Bilal Çelik ve Mustafa Kılıçoğlu görev yapıyor. Öğrencilerimize özellikle Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve İngilizce dersleri konusunda öğretmenlerimiz eğitimlerine destek verecekler. Ödevlerinde yol gösterecekler. Öğretmenlerimizin bu davranışı gerçekten takdire layık. Öğretmenlerimiz kendi ailesi ve çocuklarına ayırması gereken zamanı öğrencilerinin başarısı için kullanmakta. Kursa katılan öğretmenlere ve okul hizmetlilerine bu özverilerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu. 

Aslan, öğrencileri kurslarda istekli gördüğünü, öğrencilerin istekli olmasının önemli olduğunu, okul ve öğretmen desteğiyle de başarılı sonuçları sonuçların elde edileceğini, öğrencinin ders ve TEOG’daki başarısının da öğretmenler için de gurur vesilesi olacağını sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.