Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

Midyat’ta yapımı tamamlanan 150 yataklı devlet hastanesine taşınma işlemleri başladı.

A+A-

Midyat’ta yapımı tamamlanan 150 yataklı devlet hastanesine taşınma işlemleri başladı.

Bugün son kez poliklinik ve acil servis hizmetinin verildiği hastanede, görev yapan doktorlar, hemşireler ve sağlık personeli bir yandan yıllardır görev yaptıkları hastaneden ayrılmanın hüznünü yaşarken bir yandan da eşyaların yeni binaya taşımasına yardım ederek, bir fedakârlık örneği sergilediler. 

Bina olarak yetersiz kalan ve yatak sayısı bakımından da ihtiyaca karşılık veremeyen eski binadan yeni binaya taşınan Midyat Devlet Hastanesi'nde 11 Haziran Pazartesi günü hizmet vermeye başlanacak. Son sistem cihazlarla hizmet verecek olan yeni devlet hastanesinde, hastalara uluslararası standartlarda sağlık hizmeti verilmesi planlanıyor.

Midyat’ta, Sanayi Mahallesi’nde Nusaybin ile Cizre Karayolu’nu birbirine bağlayan Çevre Yolu kenarında yer alan ve modern yüzüyle görenlerin dikkatini çeken hastane, 150 yatak kapasitesine sahip. Hastanenin 11 Haziran’da hasta kabulüne başlamasıyla ilçe merkezindeki 40 yataklı eski hastane kapatılacak. Her branştan hekimin görev yaptığı hastaneye günde 1.000 kişiye poliklinik hizmeti verilmesi bekleniyor. Eski binadan yeni hastaneye geçen başta çalışanlar olmak üzere Midyatlılar da oldukça memnun.

Yeni binaya taşınmaya başladıklarını söyleyen Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Emine Al, taşınma işlemlerinin tamamlandığını, Pazartesi gününden itibarıyla sağlık hizmetinin yeni binada verilmeye başlanacağını kaydetti. Yeni binada hasta ve yakınlarının rahat etmesi için her şeyin düşünüldüğünü belirten Başhekim Al, hastanenin hasta ve refakatçi memnuniyeti açısından gerekli bütün donanımlara sahip olduğunu ifade etti.

Yeni hastanenin çok modern tıbbi cihazlarla donatıldığını anlatan Başhekim Al, “Akıllı bina sisteminin uygulandığı hastanemiz güçlü donanımı ve tecrübeli hekim kadrosuyla sadece Midyat’a hitap etmeyecek, çevre il ve ilçelerden de hasta akışının olacağı bir sağlık merkezi görevi üstlenecek. 150 yataklı hastanemizde tüm teknolojik donanımlar mevcut olup, bölgenin ve Mardin’in en teknolojik hastanesiyiz. Hastanemizin hizmete girmesi ile hastalarımıza daha iyi hizmet vermenin ve onlara şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler bu dev hastanemizde özel hastane kalitesinden çok daha öte de bir hizmet vereceğiz. Özel hastanelerle bırakın yarışmayı, hizmetimizle onları çok geride bırakacağız. Artık vatandaşlarımızın sağlık konusunda çevre illere olan bağımlılığı ortadan kalkacak. Bir hastanede olması gereken tüm donanımlar yeni hastanemizde mevcut.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.