Dersleri Destekleyici Takviye Eğitim

Dersleri Destekleyici Takviye Eğitim

Aziz Önen Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik dersleri destekleyici takviye kurslar düzenliyor.

A+A-

Okul İdaresi’nin dershaneye gidemeyen öğrencilerine yönelik olarak hayata geçirdiği ücretsiz YGS sınavına hazırlık ve ders tamamlama kursu büyük ilgi görüyor.

Eğitim aşığı öğretmelerin desteğiyle 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik sayısal ve sözel sınıflar oluşturularak Türkçe, Matematik, Geometri, Coğrafya, Tarih, Fizik, İngilizce, Kimya ve Biyoloji derslerinden takviye kurslar veriliyor. 

207 öğrenci katıldığı kursta görev alan öğretmenler Emre Özönen, Emrah Polat, İsmail Danışman, Tülay Uzun, Aydın Çelik, Hasa Karakoç, Necla Aş, Barış Ateş, İdris İraz, Abdulkadir Akbulut ve Meliha Güler tarafından her hafta Cumartesi ve Pazar günleri 09.00–12.00 saatleri arasında öğrencilere eğitim veriliyor. 

EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ

Eğitim alanında birçok yeni çalışmaya imza attıklarını ifade eden Aziz Önen Lisesi Müdürü Turgut Mete, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Çocuklarımızın eğitimi ve başarısı her zaman birinci önceliğimiz olmuştur. Onlar bizim geleceğimiz. Geleceğini düşünen toplumlar çocuklarına ve gençlerine yatırım yapmalıdır. Gelişen Dünyamızda sağlam temellere oturtulan ve desteklenen eğitim anlayışı bizim dünya da ki yerimizi de belirleyecek en önemli etken olacaktır” dedi. 

Geçmiş yıllarda programa katılan öğrencilerin birçoğunun üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmeye hak kazandığını belirten Mete, eğitimde fırsat eşitliği açısından tamamlayıcı eğitimin faydasına vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Eğitim kurumumuzda eğitim öğretimlerine devam eden öğrencilerimiz için tamamlayıcı kurslar düzenleyerek kendilerini gelişmelerine olanak tanıyoruz. Burada çok değerli gönüllü eğitmenlerimiz de hafta sonlarını, boş zamanlarını kendilerine ayıracaklarına, gençlere bilgi aktarmak yönünde kullanmaya karar verdiler. Öğrencilerimizin kendi eksiklerini tamamlamaları amacıyla böyle bir eğitim programını hayata geçirdik. Üç yıldır bu çalışmamızı başarıyla sürdürüyoruz. Bu program neticesinde güzel sonuçlar aldık ve bu sonuçlar öğrencilerimizin üniversiteye girişteki başarılarına da yansıdı. Bu programımızın bir başka hedefi de Aziz Önen Lisesi’ni kentin en gözde okulu haline getirmektir."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.