Davul-Zurna Eşliğinde Mahallelerde Seçim Çalışması

Davul-Zurna Eşliğinde Mahallelerde Seçim Çalışması

Midyat’ta, HDP adayları, davul zurna eşliğinde mahallelerde dolaşarak vatandaşlardan hem destek istedi hem de yarınki şölene davet etti.

A+A-

Midyat’ta, HDP adayları, davul zurna eşliğinde mahallelerde dolaşarak vatandaşlardan hem destek istedi hem de yarınki şölene davet etti. 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Midyat İlçe Başkanlığı’nın davul zurna ve def eşliğinde yaptığı seçim çalışması vatandaşların takdirini topladı.

MAHALLELERDE COŞKUYLA KARŞILANDILAR

HDP Mardin Milletvekili Adayları Gürsel Yıldırım, Erol Dora ve Mehmet Ali Aslan, Mardin Büyük Şehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, HDP ve DBP’li il, ilçe yöneticileri ve partililerin katılımı ile Midyat kesiminde bulunan Cumhuriyet Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Seyitler Mahallesi, Işıklar Mahallesi ve Akçakaya Mahallelerinde seçim çalışması yapıldı.

Kalabalık bir grup eşliğinde mahallelerde davul zurna ve def eşliğinde sokak sokak yürüyen adaylara, vatandaşlar zılgıt ve alkışlarla sevgisi gösterisinde bulundu. Adaylar da, vatandaşlardan seçimler için destek isteyip, 31 Mayıs 2015 Pazar günü Işıklar Mahallesi Otogar Meydanı’nda düzenlenecek olan şenliğe davet etti. 

“TÜRKİYE’NİN DEMOKRATİKLEŞMESİNE DE VESİLE OLACAK”

Açıklama yapan HDP Milletvekili Adayı Gürsel Yıldırım, “HDP bütün halkların, bütün inançların, bütün ezilenlerin tek umududur. Bütün halkımızı 7 Haziran’da HDP’ye yani kendine, kendi hakkına, hukukuna, özgürlüğüne, eşitliğine, emeğine, kadınsa kadın kimliğine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Başarılar diliyoruz ve Türkiye’nin demokratikleşmesine de vesile olacağına yürekten inanıyoruz. Şimdiden HDP’nin başarısını bütün halklara kutluyoruz.” dedi.

“BARAJI AŞARAK YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATACAĞIZ”

HDP Milletvekili Adayı Erol Dora ise, “Gördüğünüz gibi Midyat farklı dillerin, farklı kültürlerin ve medeniyetlerin şehridir, kardeşçe yaşadığı bir yerdir. İnanıyorum ki bu seçimde çok önemli gelişmeler olacak. Barajı aşarak Türkiye’de yeni bir dönemi başlatacağız. Herkesin kendi rengiyle, kendi inancıyla, demokratik bir cumhuriyette, yeni bir yaşam paradigması doğrultusunda bütün haklar ve bütün inançlar Mezopotamya’da yeni bir yaşamı başlatıyorlar.” diye konuştu.   

HDP Milletvekili Adayı Mehmet Ali Aslan da, halkı seçimlere motive etmek ve moral vermek için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Gruptakiler sıksık “bizle HDP, bizler meclise” şeklinde slogan attılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum