Cumhuriyet Mahallesi’ne Müjde!

Cumhuriyet Mahallesi’ne Müjde!

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Müjdeyi Verdi!

A+A-

Midyat Belediyesi, kentin en kalabalık nüfusuna sahip Cumhuriyet Mahallesi’nde yıllardır devam eden alt yapı ve üst yapı sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine, bölgede alt yapı ve üst yapı çalışmalarına 1 hafta içinde başlanılacağı ve kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Midyat’ta yürütülen kanalizasyon şebekesi ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Nasıroğlu, “Midyat, kendi bölgesinde gerek imarıyla, gerek yeşil alanıyla, gerek düzenli cadde ve sokaklarıyla örnek bir şehir ve her geçen gün gelişen bir şehir. Midyat’ımızı görüldüğü üzere güzelleştiriyoruz, adına yakışır hale getirmek için son gayretimizle çalışıyoruz. Midyat’ımız her geçen gün yollarıyla, kaldırımlarıyla, ağaçlarıyla, çevre düzenlemeleriyle park ve bahçeleriyle, kültürel ve sosyal etkinlikleriyle güzelleşen, her geçen gün irtifa kazanarak yoluna devam eden bir şehir olma yolunda ilerliyor.

İlk göreve geldiğimizde Midyat’tın alt yapı ve üst yapısında ciddi sorunlar vardı. Şükürler olsun ki şehrin artık bu sorunlarını teker teker aşıyoruz. Tüm mahallelerimizin sorunlarına çözüm getirmek bizim görevimiz. Projemizi tamaladığımızda Midyat insanı artık alt yapı sorunları yaşayamayacak. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

“MİDYAT İRTİFA KAZANIYOR”

Yapılan çalışmalarla, ilçede yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Nasıroğlu, “Cumhuriyet Mahallesi’nde kanalizasyon ve üst yapı çalışmalarına 1 hafta içinde başlayacağız. Belki Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımıza bir haksızlık ettik. Bu mahalledeki çalışmalara geç başladık farkındayız. Ama ana arteldeki kanalizasyon şebekesini tamamlamadan da bu mahallemizde çalışma yapamazdık. Bu mahallemiz hemen her yağmurda sorunlar yaşıyordu. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Sabırlarından dolayı da teker teker hepsine teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımızın Midyatlı hemşerilerime, Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“ALTYAPI VE ÜST YAPI SORUNUNU TAMAMLIYORUZ”

Midyat için hayati önem taşıyan altyapı projesinin temelini Kasım 2011’de attıklarını hatırlatan Nasıroğlu, Midyat’ın alt yapı sorunlarını tamamen çözecek olan proje çalışmamasının devam ettiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Altyapı bir gerekliliktir, ihtiyaçtır. Şehirler geliştikçe, şehirlerin kalkınmasına ve gelişmesine paralel olarak yapılan planlamanın yeterli olmadığı dönemlerde tekrar altyapının ele alınması ihtiyacı ortaya çıkar. Kaldırımlar olur, asfaltlar, binalar yapılır ama şehrin ana teması aslında alt yapıların bütünlüğüdür. Biz de buradan yola çıkarak Midyat için hayati önem taşıyan altyapı projesini Kasım 2011’de attığımız törenle başlatmıştık.

Şuan projemiz hızla yürüyor. Bu projenin bize maliyeti 12 milyon TL’dir. Vatandaşlarımızın uzun yıllardır mahallelerinde yaşadıkları altyapı ve üst yapı sorunlarını çözecek bir proje.  Artık projemizin en heyecan veren bölgesine, Cumhuriyet Mahallesine gelmiş bulunmaktayız. Bir hafta gibi çok kısa bir süre sonra bu mahallemizde çalışmalara başlıyoruz ve çok kısa bir sürede de çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz”

“MARKA KENT OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Seçimden önce Midyat’ı marka kent yapma taahhüdünde bulunduklarını anlatan Nasıroğlu, “Marka kent olma yolunda Midyat’ımızın ciddi mesafeler kat ettiğini şu anda herkes görüyor. Bu çalışmalarımızın Midyatlı hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum. Midyat Belediyesi olarak sürdürdüğümüz gayretli çalışmalarından dolayı ekiplerimize ve çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Diğer yandan mahalle muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum.

Mahallelerinin ihtiyaçlarını belediyemize bildirmek, bize aktarmakla ilgili üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getiriyorlar. Onların talepleri doğrultusunda bizde mahallelerimizin ihtiyaçlarını, arz ve taleplerini yerine getirmek için gayret gösteriyoruz. İnşallah imkanlarımız genişledikçe hizmet ağımızı da genişleterek devam ediyoruz” şeklinde açkılamada bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum