Cumhuriyet başsavcısı, kamu yararına çalışan hükümlülerle temizlik yaptı

Cumhuriyet başsavcısı, kamu yararına çalışan hükümlülerle temizlik yaptı

MARDİN’in Midyat ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, polisevinde kamu yararına temizlik yapan hükümlüleri ziyaret ederek, beraberindekilerle temizlik yaptı.

A+A-

MARDİN’in Midyat ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, polisevinde kamu yararına temizlik yapan hükümlüleri ziyaret ederek, beraberindekilerle temizlik yaptı. Başsavcı Gürgah, “Hem burada yükümlülerimize yardım etmiş oluyoruz hem de aslında bu şekilde davranarak bir mesaj da vermiş oluyoruz. Çünkü onlarla konumumuz farklı değil. Hepimiz insanız ve temizlik yapmak bir yükümlüyü ya da herhangi başka bir insanı alçaltacak bir konu değildir” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, yaz turizmi sezonunda hizmet vermeye başlayacak polisevinin temizliğinde görevli olan ‘Kamu Yararına Ücretsiz Çalıştırılması Yükümlülüğü’ bulunan 7 hükümlüyü ziyaret ederek, yaptıkları çalışma nedeniyle teşekkür etti. Binada incelemelerde bulunan Başsavcı Ziya Burak Gürgah’a Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Meral, Denetimli Serbestlik Sorumlusu İnfaz Savcısı Abdullah Aydoğan, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, Denetimli Serbestlik Müdürü Habil Kanoğlu da eşlik etti. Başsavcı Gürgah ve beraberindekiler, daha sonra ellerine aldıkları bezler ile binanın camlarını yükümlüler ile birlikte temizledi.

‘AMACIMIZ, YÜKÜMLÜLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK’

Başsavcı Ziya Burak Gürgah, “Yükümlülerimiz burada polisevinin genel temizlik ve bakım işlerini yapmaktadır. Bu vesile ile yükümlülerimizi topluma daha rahat bir şekilde kazandırmak, onların adaptasyonlarını sağlamak üzere çalışmalarımız devam edecek. Ben kendilerine burada başarılar diliyorum. Ellerine, kollarına sağlık. Yaptıkları iş önemli bir iş. Bu tür hizmetlerimiz de inşallah yine aynı şekilde devam edecektir. Bezi alıp katkıda bulunacağız, çünkü bizler de anamızın, babamızın karnından kurum amiri olarak doğmadık. Geçmişte üniversite döneminde garsonluk yapmışlığım da vardır. Bez bana çok yabancı bir şey değil aslında. Hem burada yükümlülerimize yardım etmiş oluyoruz hem de aslında bu şekilde davranarak bir mesaj da vermiş oluyoruz. Çünkü onlarla konumumuz farklı değil. Hepimiz insanız ve temizlik yapmak bir yükümlüyü ya da herhangi başka bir insanı alçaltacak bir konu değildir. Yükümlülerimiz de kamu kurumlarında ya da çeşitli kurumlarda çalıştıklarında toplumun içinde oluyorlar. Bunu kendileri hissediyorlar. Çünkü bizim ‘Denetimli Serbestlik’ olarak en büyük amaçlarımızdan biri yükümlülerimizi topluma tekrar kazandırmak. Onlar için bu durumu normalleştirmek” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum