Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Bilgisayar Bağışı

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Bilgisayar Bağışı

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı, adliyedeki bilgisayarların yenilenmesi nedeniyle ihtiyaç fazlası 10 bilgisayarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışladı.

A+A-

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı, adliyedeki bilgisayarların yenilenmesi nedeniyle ihtiyaç fazlası 10 bilgisayarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışladı. Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kapsamında bağışlanan bilgisayarlar, düzenlenen törenle Adliye İdari İşler Müdürü Yusuf Kaplan tarafından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Seven’e teslim edildi.

Çağın bilgi çağı olduğunu belirten Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, adliyedeki bilgisayarların yenilenmesiyle birlikte ihtiyaç fazlası 10 adet bilgisayar olduğunu ve bu bilgisayarları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hediye ettiklerini söyledi.

Bu bilgisayarların, köylerdeki ilköğretim okullarında öğrencilerin ihtiyaçlarında kullanılacağını dile getiren Küçükyumuk, bilgisayarların hepsinin çalışır durumda ve öğrencilere faydalı olacak şekilde olduğunu dile getirdi.

Küçükyumuk, “Bakanlığımızın Ulusal Yargı Ağı Projesi kapsamında yapmış olduğu sistem yenilemesinin ardından, adliyelerimizde ihtiyaç fazlası haline gelen bilgisayarlarda gerekli bakım ve onarım işlemlerini yaptıktan sonra öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikteki bu bilgisayarların hurdaya ayrılmasını ya da depolarımızda çürümeye terk edilmesini doğru bulmadık. Devlet kaynaklarını verimli kullanabilmek adına böyle bir bağış yapmayı uygun gördük. Bu bilgisayarlar sayesinde ilköğretimde eğitim gören öğrencilerin bilgisayar ile tanışmasını, teknolojiye ilgi duymasını, bilgisayar okuryazarı olmalarını sağlayabileceksek bu bizim için gerçekten mutluluk verici olacaktır.” şeklinde konuştu.

Eğitimin, bir ülkenin kalkınmasında ve aydınlık bir geleceğe kavuşmasındaki en önemli konuların başında geldiğinin bilincinde olduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, şöyle konuştu:

“Eğitime verilen desteği geleceğe yatırım olarak görüyorum. Öğrencilerimiz teknolojiyi iyi kullanarak kendilerini daha da geliştirecekler. Ortak hedefimiz bilgiyi araştırabilen bilgiye ulaşabilen o bulduğu bilgileri dağarcında süzgeçten geçirerek günlük hayatına olumlu bir şekilde yansıtan bireyler yetiştirmektir. Bu tür bağışlar, hem bizi hem de çocuklarımızı mutlu etmektedir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.