Coşkulu Kalabalıkla Gövde Gösterisi

Coşkulu Kalabalıkla Gövde Gösterisi

Seçim irtibat bürosu açılışının ardından gerçekleştirilen yürüyüş ve miting adeta gövde gösterisine dönüştü.

A+A-

Ak Parti’nin Akçakaya Mahallesi Kocamanoğlu Caddesi’nde açtığı seçim irtibat bürosunun ardından gerçekleştirdiği yürüyüş ve miting adeta gövde gösterisine dönüştü. Ak Parti Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, partisinin birinci sıra belediye meclis üyesi Delmamıka aşireti lideri Abdullah Taş’ın oğlu Mekan Taş ile birlikte bugün halkın karşısına çıktı. Bu tablo Ak Parti’de birlik ve beraberlik görüntülerini pekiştirdi.

MİTİNGE BÜYÜK KATILIM

Öğle saatlerinde ilk önce uzun araç konvoyu ile Midyat kesimine geçen Başkan Nasıroğlu, burada seçim irtibat bürosunu hizmete açtı. Daha sonra Estel kesimine geçen Nasıroğlu ve partililer Cumhuriyet Bulvarı Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezinin önünden Ulu Cami Mahallesi Köşk Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Ak Parti’nin seçim otobüsünde birbirinden güzel şarkılar eşliğinde yürüyüşünü gerçekleştiren partililer hem coştu hem coşturdu. Büyük bir katılımın olduğu bu buluşmaya tanıklık eden vatandaşlar da partilileri alkış ve zılgıtlarla karşıladı. 

‘HALKIN BAŞKANIYIM’

Köşk Meydanı’nda coşkulu alkışlar eşliğinde konuşmasına başlayan Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, “Ben halkın başkanıyım. Ben kimsenin başkanı değilim. Kimseden talimat almam. Kimsenin sözünü yapmam. Ama bir garibanın, bir fukaranın bir dilencinin sözünü yaparım. Belediyeye gelir, bağırır, çağırır, çayını içer ve gider. Makamlar geçicidir, para pul da geçidir. Önemli olan bir insanın dünyada bıraktığı şerefidir. Bize oy verirseniz bende size söz veriyorum. Diyorum ki, nasıl ki 15 yıldır fakir fukaraya sahip çıktık, yetimlere sahip çıktık, garibana sahip çıktık, işçiye, memura sahip çıktık, köylüye sahip çıktık, Kürde, Araba ve Süryani’ye sahip çıktıksa tekrar sizlere sahip çıkacağız.” dedi. 

‘GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN PARTİYİZ’
 
Nasıroğlu, gücünü halktan aldığını belirterek, “Bu benim karşımda olanları Midyat halkı adına karşıma aldım. Sizlerin adına ben karşıma aldım, kendi adıma değil. Çünkü ben gücümü halktan alıyorum. Nasıl ki Başbakanımız ‘Tüsiad’a rağmen ben Başbakan’ım’ diyorsa, bende her şeye rağmen sizin oylarınızla başkan olacağız Allah’ın izniyle ve 30 Mart’ta sandıkları dolduracağız. Ve halk kendini yönetecek. Hiç kimse halkı yönetemeyecek. Halkı ancak az gelişmiş ülkelerde diktatörler yönetir, ama biz burada Midyat’ta kendi kendimizi yöneteceğiz. Hem burada kendimizi yöneteceği, hem de Ankara’da yöneteceğiz.” diye konuştu.

foto-galeri-icon.png

‘KÜRTLERİN TEK PARTİSİYİZ’

30 Mart 2014'te yapılacak yerel  seçimlerin önemine işaret eden Nasıroğlu, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini ifade ederek şöyle konuştu: 

“Bu seçim Midyat için, Güneydoğu için ve Türkiye için çok önemlidir. Bu seçim bir dönüm noktasıdır. Bizim burada Başbakanımıza verebileceğimiz tek bir şey var, oda oyumuzdur. Biz ona oyumuzu verdiğimiz sürece, ona sahip çıktığımız sürece oda demokrasiyi, insan haklarını ve Türkiye’yi güzelleştirir. Biz her zaman aydınlık yolda olacağız. Her zaman Ak Parti için mücadele edeceğiz. Her zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için mücadele vereceğiz. Doğu’nun ve Güneydoğu’nun tek partisi, Kürtlerin tek partisi Ak Parti’dir. Doğu ve Güneydoğu’nun alın yazısını, kaderini değiştiren tek lider başbakanımız Sayın Erdoğan’dır. Değerli Midyatlı hemşerilerim, 15 yıl önce sizlerin değerli oyları ile seçildiğimde Midyat’ın hangi halde olduğunu sizler çok daha iyi biliyorsunuz. Karşımızda olan oluşumun hiçbir tanesi bana bugüne kadar oy vermiş değil. Hep siz verdiniz. Sevgili Midyatlılar, Estelliler, bütün 54 köyümüz, 6 beldemiz ve onlarca mezramız perişan halde. Özellikle köylerde yaşayan insanların hizmete ihtiyacı var. O hizmeti getirebilecek tek bir güç var; Ak Parti ve bizim yönetimimiz.”

Yapılan konuşmanın ardından İl Genel Meclis Üyesi ve belediye meclis üyesi adayı Mekan Taş, partililer onuruna Kocamanoğlu Caddesi’nde bulunan konağında öğle yemeği verdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum