Çocuklar Yaz Tatilini TEGV’de Verimli Geçirdi

Çocuklar Yaz Tatilini TEGV’de Verimli Geçirdi

Midyat'ta, yaz aylarında sürdürülen ve çocukların tatilde eğlenceli vakit geçirirken eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan yaz etkinlikleri sona erdi.

A+A-

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), yaz aylarında sürdürdüğü ve çocukların tatilde eğlenceli vakit geçirirken eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan yaz etkinlikleri sona erdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi tarafından öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmesi için düzenlediği etkinlikler tamamlandı. Ortaokul çağındaki Midyatlı 50 çocuk, TEGV Öğrenim Birimi’nde yaz etkinlikleri kapsamında, gönüllü ağabey ve ablalarının eşliğinde; gezi programlarına katılarak, ebru sanatı, düşer atölyesi, sinema, okuyorum-oynuyorum, drama ve bilgisayar etkinliklerine katılarak tatilde hem eğlendiler, hem de gelişimlerini devam ettirdiler.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklama yapan TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği yaz etkinliklerine; çocukların yaz döneminde katıldığını ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar bulduğunu belirtti. 

Çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan yaz etkinliklerinin verimli geçtiğini kaydeden Kurt, şöyle konuştu: 

“TEGV yaz etkinliklerinde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor. Yaz kulübü eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuldu. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirdiler.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.