Çocuklar artık üşümeden okula gidebilecek...

Çocuklar artık üşümeden okula gidebilecek...

Çocukların giysi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılan projeye katkı amacıyla Kaymakam Oğuzhan Bingöl 1000 lira bağış yaptı.

A+A-

Midyat Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Midyat Eğitim Kültür ve Hizmet Derneği (MEKHDER) işbirliğiyle gerçekleşen 'O Köy Artık Uzak Değil' projesiyle maddi durumu iyi olmayan bin çocuk giydirilecek. Midyat'ta 'O köy artık uzak değil' projesi kapsamında gönüllü eğitim çalışanlarının katılımlarıyla her ay hesapta toplanacak bağışlarla köy okullarındaki geliri düşük öğrencilere giyim yardımı yapılacak.

Çocukların giysi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılan “O Köy Artık Uzak Değil” projesine katkı amacıyla Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl 1000 lira bağış yaptı.

Midyat’ta görev yapan gönüllü öğretmenler, ilçeye bağlı 46 köyde bulunan ihtiyaç sahibi öğrenciler için bir proje geliştirdi. Köylerde okuyup da ailevi durumları iyi olmayan öğrenciler için gönüllü öğretmenlerin her ay yapacağı 10 TL’lik bağışlar bir hesapta toplanacak ve “O Köy Artık Uzak Değil” projesi kapsamında 1000 çocuk giyim yardımı yapılacak. 

PROJENİN TANITIMI YAPILDI

Uygulamaya başlanan “O Köy Artık Uzak Değil” projesi tanıtım programı Kocatepe Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Günay ve Abdulkadir Altay ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

“BU TOPLUMUN UMUDU SİZLERSİNİZ” 

Burada konuşma yapan Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, “Sizlerin bilgi ve birikimimizin yanında, şefkatinizi benim gibi yetim büyümüş çocuklarla paylaşmayı planlamanız ve bu niyetle  biraraya geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizler iyilik hareketinizde bana da bir yer verir misiniz? Benim bugün burada olma sebebim bunu sizlerden istirham etmek içindir. Bu projeyi başlattığınız için sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bu toplumun son umudu sizlersiniz. Her köşe başında, her öğrencinin rüyalarına girebilecek bir mesleği yapıyorsunuz. Bu kutsallık içerisinde bu değerlerle de ilgilenmeniz bizleri devletin bir temsilcisi olarak çok çok mutlu ediyor. Bu iyilik hareketinin belki bugün ilk neferleri sizlersiniz, ama sonu siz olmayacaksınız. Biz bu hareketi sadece öğretmen kardeşlerimizle sınırlı tutmayacağız. Yüreği olan herkesi, içinde başkasıyla paylaşacak sevgisi olan herkesi, her düşünceyi bu hareketin içerisinde dahil edeceğiz” dedi.

“BAĞIŞLAR ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE HARCANACAK”

Köy okullarında okuyan çocukların giysi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılan projeye bağışların devam ettiği belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman ise, “Bu projeyi hazırlayan değerli öğretmen arkadaşlarıma minnettarım. Önlerinde saygıyla eğiliyorum. Gerçekten çok mükemmel bir proje. Neden mükemmel bir proje? Çünkü bu proje siyaset üstü, bu projeyi sendikalar üstüdür. Bu proje insanlara hitap edecek. Arkadaşlar 10 TL deriz ya hani 10 TL nedir? İşte şuanda öğretmenlerimiz bu küçük bağışlarla kendi öğrencilerini giydirecekler. Bu yüzden bu proje çok mükemmel. Sizlerin bağışlarınızla toplanacak paralar şeffaf bir şekilde harcanacak, kesinlikle bir lirası eğitim-öğretime veya bir okul binasının masrafı için harcanmayacak. Bu paralar sadece ihtiyaç sahibi çocukların giysi ihtiyacı için harcanacak. Tüm öğretmenlerimizi hayati öneme sahip bu projeye daha fazla duyarlı olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından projenin tanıtım filminin gösterilmesi ile program sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum