Cinsel İstismar İddiasına Tutuklama Kararı

Cinsel İstismar İddiasına Tutuklama Kararı

Midyat’taki özel bir erkek öğrenci yurdunda kalan erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kişi tutuklandı.

A+A-

Midyat'ta bulunan özel bir erkek öğrenci yurdunda temizlik ve kalorifer görevlisi 27 yaşındaki H.K., yurtta kalan lise öğrencisi 14 yaşındaki C.A.'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

İlçedeki özel öğrenci yurdunda kalan lise 9'uncu sınıf öğrencisi C.A., 13 Mart günü tarihinde Şırnak'ta ailesini giderken, yurt görevlisi H.K.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. C.A.'nın ailesi bunun üzerine Midyat'a gelerek, Midyat Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan yurdun temizlik ve kalorifer görevlisi H.K., Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi. H.K., cinsel istismar suçundan tutuklanarak Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

" YURTLARA DENETİM "

Öte yandan olayla ilgili olarak Midyat'ta bulunan Mıhallemi Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan açıklama yaptı. Aslan, Türkiye’deki bütün yurtların sosyolog, psikolog denetiminde sağlık kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, “İnanıyorum ki bu durumda tacize, istismara ve tecavüze uğrayan yüzlerce çocuğun korkudan ve utancından dolayı bu olayları söyleyemiyor. Sıkı denetim ve kontroller yapılırsa inanıyoruz ki bu durumdaki birçok çocuk kurtulmuş olacak. Bütün kız ve erkek öğrenci yurtlarında psikolog, sosyolog ve doktor çalıştırma zorunluluğu getirilmelidir. Böylece  oradaki çocuklar için rehberlik hizmeti de sağlanmış olacak.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bu çocuklara sahip çıkması çağrısında bulunan Aslan, şöyle konuştu:

“Dileğimiz; bakanımız sayın Fatma Şahin'in bu çocuğa sahip çıkmasıdır. Çocuğun bir psikolojik desteğe ve özel bir okulda okutulmaya ihtiyacı vardır. Bu tür sadist sapıklar için kesinlikle idam cezası gelmelidir. Çünkü bu tür sapıkları, cezaevi ıslah edemez. Yeni Anayasa sürecinde bu tür vakalar için kesinlikle idam cezasının öngörülmesi gerekiyor. Meclis'teki hiçbir partinin buna itiraz edeceğini zannetmiyorum. Türkiye kamuoyunun da bu tür cani, sapık, sadist insanların idam edilmesi gerektiğini desteklediğini düşünüyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler