Çiçeği burnunda öğretmenlere sürpriz karşılama

Çiçeği burnunda öğretmenlere sürpriz karşılama

Midyat’a atamayla göreve başlayan 128 öğretmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman tarafından güller ile karşılandı.

A+A-

Midyat’a atamayla göreve başlayan 128 öğretmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman tarafından güller ile karşılandı.

Yeni atanan öğretmenler Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, şube müdürleri Abdulkadir Altay, Faruk Tercan ve Yusuf Günay tarafından güllerle karşılandı. Karşılama töreninin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, tarafından aday öğretmenlere atama kararnameleri verildi. 

Öğretmenler ile tek tek ilgilenen Müdür Şişman, öğretmenlik mesleğinin sevgi mesleği olduğunu ifade ederek, “Yeni göreviniz hayırlı olsun. Bundan sonra durmadan, usanmadan, bu işe sevginizi katarak mesleğinizi yapınız” tavsiyesinde bulundu. 

‘ÖĞRETMENLERİMİZİN HEPSİ BİZE EMANET’
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yeni atanan öğretmenlere yaptığı konuşmasında, “Büyük eğitim ailesine yeni katılmış meslektaşlarım, hepiniz ilçemize hoş geldiniz. Severek ve isteyerek bu mesleğe gönül verdiğinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sevgi, azim ve heyecanla yeni neslimize ivme kazandıracağınızı düşünüyorum. Mesleğinizi çok sevin. Sizler anne ve babalarınızdan bizlere emanetsiniz. Nasıl ki anne ve babalarınız sizleri bizlere emanet etmişlerse, biz de sizlere evlatlarımızı emanet edeceğiz. Biz Midyatlılar adına yeni başlayan öğretmenlerimize sahip çıkacağımıza dair söz veriyoruz. Midyat halkı da bu konuda zaten üzerine düşen görevi yapıyor ve öğretmenleri çok seviyor. Biz öğretmenlerimize hangi gözle bakıyorsak, öğretmenlerimizin de çocuklarımıza aynı gözle bakmalarını istiyoruz. İnşallah omuz omuza vererek, tüm eğitim camiası ve ailesi olarak başarı çıtamızı daha da yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olacağız.” dedi. 
 
GÜLLERLE KARŞILANDI
 
MEB tarafından Midyat'a 128 öğretmenin atamasının yapıldığını belirten Şişman, “Değişik branşlarda öğretmenlerimiz geldi. Burada bir birim kurduk. Gelen arkadaşlarımızı karşılıyoruz. Birimlerdeki görevli arkadaşlarımız yeni gelen öğretmenlerimizi hiç bekletmeden işlerini yapıp, hemen okullarına gönderiyoruz. Öğretmenlerimizin ilk görev yerleri burası ve bugün yeni görevlerine başlıyorlar. Aynı zamanda meslek hayatlarındaki ilk günleri. Bizde öğretmenlerimizi mesleklerinin ilk gününde gülerle karşıladık. Bu şekilde onları karşılayınca öğretmenlerimiz tabiî ki biraz şaşırdılar.” diye konuştu.

‘DERSLERİMİZ BOŞ GEÇMEYECEK’

Yeni atanan öğretmenlerle birlikte, derslerin boş geçmeyeceğini ifade eden Şişman, şunları kaydetti:

“Çevre ilçelere nazaran öğretmen açığımız bulunmamakta. Şu anda ilkokullarda öğretmen kadrosu boş bulunan hiçbir okulumuz yok. Bugün aynı zamanda 26’sı sınıfı olmak üzere farklı branşlarda toplamda 94 tane ücretli öğretmenin de görevlendirmesini yaptık. Bunlarda doğum izni, askerlik ve ek branşlarda ihtiyaçlarımız olan öğretmenlerdi. Öğretmenlerimize Mesleğe ilk kez Midyat’ta adım atıyorlar ve daha sonra askerliğe gidince de bunların okullarında otomatikman bir boşluk oluşuyor. Yoksa okullarda  hiç bir öğretmen açığımız bulunmuyor. Bu görevlendirmeler ile birlikte Midyat genelinde bir saat bile hiçbir dersimiz boş geçmeyecektir" 

‘UYUM SEMİNERİ VERECEĞİZ’

Yeni atanan öğretmenler için bir uyum programı hazırlayacaklarını söyleyen Şişman, “Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz üç günlük bir uyum seminerine tabi tutacağız. Seminer kapsamında öğretmenlerimizle ilk olarak kaymakam beyin de hazır bulunduğu bir toplantı yapacağız. Daha sonra bir gezi programı dahilinde ilçemizi, çevreyi ve okulları tanıtacağız. Öğretmenlerimizin Midyat’ı seveceklerine inanıyorum. Benim ilk izlenimim bu oldu. İnşallah onlarda Midyat’ta görev yapmanın onur ve gururunu yaşayacaklardır.” ifadelerini kullandı. 

Bu durum karşısında önce şaşıran öğretmenler, “Çok güzel bir uygulama. Daha önce böyle bir şey yapıldığını hiç duymamıştık. Bu uygulama sayesinde kendimizi evimizde gibi hissedip işlemlerimizi yaptırmakta hiç zorlanmadık. Bu uygulamanın tüm Türkiye’ye örnek olması gerekir” dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.