CHP'nin cumhurbaşkanı adayı...

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı...

Fikri hür vicdanı hür Fikirci Bey yazıyor..

A+A-

ENSONHABER.com'un efsane yazarı Fikirci Bey, uzun bir aradan sonra geri döndü ve yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Fikri hür vicdanı hür Fikirci Bey, tarafsız yazı ve yorumlarıyla yine gündemin nabzını tutacak..

İşte Fikirci Bey'in 'CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI' başlıklı yeni yazısı:

On yıllık kronik problemimiz sürüyor; ne olacak bu muhalefetin hali? "Şeriat geliyor, İran olacağız, Endenozya olmamıza çeyrek var"lar bitti, "Tehlikenin farkında mısınız"lar bitti, insanlar tehlikenin farkına vardılar ve muhalefete daha az oy verdiler.

"'Kemalizm' cephanesi" bitmekle kalmadı, bir de Dersim duvarına çarptı. "Darbecilerden medet ummak" bitti, tersine, darbeciler muhalefetten medet ummaya başladı.

Orayı burayı bombalayıp suçu inançlı insanlara atacak haydutlar da başsız kaldı.

Hapistekileri milletvekili seçtirip, "milletvekillerini hapse atıyorlar" diye figan etme yavuz hırsızlığı geri tepti.

Kendi devrimini beceremeyenlerin Kürt "devrimine" yatıp meclise girmelerinden umulan taze kan da bir fayda etmedi. Yakaya on karanfil broşu takmanın, başta o on karanfile ihanet olduğunu, çünkü "on"ların zaten meclise girmekle devrim yapılamayacağını anlatmak için öldüğünü unuttular.

POSTAL MEDYACILARININ HAYALİ GERÇEK OLSAYDI..

30 Yeni Gündem yazarı öldürülürken baskı imparatorluğundan söz etmeyenlerin, üç tane Ergenekon kalemşörü için kopardığı "gazeteciler hapiste, basın susturuluyor" palavrasına da artık sadece uluslararası basın örgütleri inanıyor, onların da olaya uyanması yakındır. Bir kere postal medyacılarının hayali gerçek olsaydı, önce o hapisteki diğer 60 gazeteci öldürülmüş olurdu...

EKONOMİK KRİZ ÇIKAR, MEMLEKET BATAR, TAYYİP DE GİDER..

"Ekonomik bir kriz çıkar da memleket batar, Tayyip de gider" hayalleri de Türkiye'nin, uluslararası finans kuruluşları tarafından bile tescil edilen büyüme rakamları ile suya düştü.

Kala kala Tayyip'in "düşüp ölmesini" beklemek kaldı! Başbakanın önemli sayılacak bir sağlık sorunu yaşaması, hele ameliyat olması, belli etmeseler de gönüllerinde bir umut dalgalandırdı ama işte olmuyor, ilahi takdir...

Başbakanın nekahat döneminde "sınıfta konuşanların çoğalmasını" da "AKP çatırdıyor"a yordular ama o fal da çıkmadı

AKP'NİN GİRİP ÇIKTIĞI TEK YER SEÇİM SANDIĞI

Başlarda "ABD Tayyip'i gözden çıkardı, bu seçimde gidiyor" palavralarını atanlar, şimdi de "cemaat Tayyip'i gözden çıkardı, bu sefer gidiyor"a ikame edildi ama ı-ıh, o da yok... Çünkü kimsenin ABD'nin veya cemaatin gözüne girip çıkma derdi yok, AKP'nin girip çıktığı tek yer seçim sandığı.

Muhalefet yerlerde ama yine de AKP'nin ak dediğine kara demekte kararlı.

Şimdi gündemde Cumhurbaşkanının görev süresinin beş yıl mı, yedi yıl mı olduğu tartışması var.

De ki beş yıl, hatta de ki tartışmaya da gerek kalmadı ve Abdullah Gül efendilik edip beş yıl dolduğunda kendisi görevden ayrıldı, ne yapacaksınız? Adayınız mı var? Emekli paşa mı buldunuz? Yoksa bu sefer de Ergenekon'un mahpus kuşlarından birini aday gösterip "cumhurbaşkanı adayımızı hapse attılar" mı diyeceksiniz?

EY KILIÇDAROĞLU, SENİN SÜREN DOLUYOR OLMASIN?

Ey Kılıçdaroğlu, muhalefeti beceremiyorsun, iktidarı nasıl becereceksin?

Cumhurbaşkanının süresini boşver de, senin süren doluyor olmasın?

Siz yazının başlığına kanmayın, zira CHP'nin henüz üzerinde uzlaştığı bir genel başkanı yok ki cumhurbaşkanı adayı olsun... 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.