Çelebi: halkımızla birlikteyiz

Çelebi: halkımızla birlikteyiz

AKP Midyat Başkanı Hüseyin Çelebi, sadece seçim dönemlerinde boy göstermek yerine...

A+A-

Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi, sadece seçim dönemlerinde boy göstermek yerine her fırsatta halkla buluşarak siyaset yapmayı tercih ettiklerini ve bu nedenle halkın büyük takdirini kazandıklarını söyledi. 

Hüseyin Çelebi, Ak Parti Midyat İlçe Başkanlığı’na seçildiği 2012 yılı Şubat ayından buyana ilçede vaktinin büyük bir bölümünü parti teşkilatında, beldelerde, köylerde ve mahallelerde adım adım gezerek halkla zaman geçirdiklerini ifade etti.

Çalışmalarını karşılıklı diyalog içerisinde yürüttüğünü belirten Çelebi, “Tek amacımız halkımızın mutluluğu. 7’den 77’ye herkes için çalışıyoruz. Biliyoruz ki Halka hizmet Hakk’a hizmet. Bu nedenle halkımızdan kopuk olamayız. Bizim kapımız halkımıza açık. Biz her zaman esnaflarımızın ve halkımızın yanındayız. Her fırsatta bir araya gelip onların dertlerini, isteklerini dinliyoruz. Halkımızla bütünleşmişiz. Toplumun bütün kesimleriyle bir araya geliyoruz. Çünkü biz halkımızı ekibimizin bir parçası olarak görüyoruz. Biz de sürekli halkımızla birlikteyiz, dertleniyoruz. İsteklerini, taleplerinizi birebir öğreniyoruz. Amacımız sorun çözmekse, şehrimizi geleceğe taşımaksa halkımızdan kopuk olmamız düşünülemez. Halkından uzak olan, halkın taleplerine kulak tıkayan birinin şehrin derdine derman olması mümkün değildir. Bir vatandaşımızın sorununu çözmek bizlere huzur veriyor.” dedi. 

“HALKIMIZ HİZMETLERDEN ÇOK MEMNUN”

Vatandaşlarla buluşmalarında Ak Parti eliyle yapılan yatırımları anlattığını söyleyen Çelebi, “Doğma büyüme Midyatlıyım ve ailemle burada yaşıyorum. Midyat’ın tüm beldelerini ve köylerini iyi bilirim. Ak Parti öncesi ve sonrasını karşılattırdığımızda arada uçurum var. Önceki siyasi iktidarlar döneminde köylerimiz unutulmuştu. AK Parti’nin iktidarı ile birlikte köyler yeniden hatırlandı; elektrik, su ve yol gibi önemli eksikleri giderildi. Köylere Ak Parti ile birlikte hizmet geldi. Köylerin değeri arttı. Halkımız yapılan hizmetlerden çok memnun, sürekli teşekkür mesajları alıyoruz. İnsanlarımızın yaşam standartlarının artırılmış ve kolaylaştırılmış noktasında daha farklı hizmetler yapılmaya devam edilecektir.” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI”

Gittikleri her yerde vatandaşın derdini dinleyerek çözüm bulma noktasında uğraş verdiklerini ifade eden Başkan Çelebi, “Oldukça sıcak ve samimi geçen ziyaretler sırasında muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın bizlere ilettiği varsa sorunlarının, istek ve taleplerini çözmeye çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi 2002 yılından beri Türkiye büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. 2002’de bütün ülkelerde ekonomik ilerlemeler, kalkınma, büyüme devam ederken,  Dünya’da sadece Türkiye’de ekonomik kriz vardı. Maalesef enflasyon almış başını gitmişti. Yarın ne olacak kimse bilmiyordu. Sağlık sistemimiz çökmüştü. Hastanelerde insanlarımız rehindi. Eğitim sistemimizde büyük bir çöküntü yaşanmıştı. Tam o sırada bir seçim oldu ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları 2001’de kurdukları AK Parti ile yaklaşık bir yıl sonra halkımızın karşısına çıktı. Büyük bir zaferle kazandıkları seçimleri halen büyük bir gururla sürdürmektedirler. Bu süre içerisinde sayısız hizmetler yapıldı, şehirlerimizin kaderi değişti ve değişmeye de devam edecek.”

ÇÖZÜM SÜRECİNİ ANLATIYORUZ

Ak Parti’nin başlattığı Çözüm Sürecini halka anlattıklarını ve destek istediklerini dile getiren Çelebi, bölgenin bir insanı olarak kendilerinin de büyük bir önem ve değer verdiği çözüm sürecinin kamu oyununda da büyük bir heyecana neden olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Çözüm süreciyle birlikte bölgede güzel bir atmosferin yeşerdiğini buradan aktarmak istiyorum. Bizim dualarımızda daha fazla anaların, babaların gözyaşının akmasın, çocukların öksüz, yetim kalmasıdır. İnşallah bir daha analar, babalar evlat acısı görmezler. Kardeşler kardeş acısı görmez. Bizim derdimiz budur. Bu ülkede gerçek demokrasinin oturmasını isteyen bir hükümet var. Hepimizin sadece kardeşliğe ihtiyacı var. Kardeşliğin olduğu yerde huzur var, sükûnet var. Huzur ve sükûnet yerleştikçe ekonomik kalkınma da istikrar kazanacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum