Bursluluk sınavında alkışlanacak başarı !

Bursluluk sınavında alkışlanacak başarı !

5. sınıf öğrencisi Murat Erol, devlet parasız yatılı ve bursluluk sınavında büyük bir başarı elde ederek Türkiye’de 94. oldu.

A+A-

Midyat Vali Kemal Nehrozoğlu Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Murat Erol, devlet parasız yatılı ve bursluluk sınavında büyük bir başarı elde ederek Türkiye’de 94. oldu.

Murat Erol, 100 sorunun 99’unu doğru cevaplayarak 496 puanla ilk 100 öğrencinin arasına girerek, liseyi bitirene kadar devletten burs alma hakkını elde etti.

Türkiye 94.’sü olan Murat Erol, sınavı kazandığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Bursluluk sınavında başarılı olmamı sağlayan başta öğretmenlerime, aileme ve bana destek olan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Düzenli ve disiplinli çalışmanın karşılığını aldığımı düşünüyorum. Çalışmalarımı bundan sonra aynı şevk ve heyecanla devam ettireceğim.” dedi.

‘HEDEFİ OLMAYAN BAŞARILI OLAMAZ’
Hedefi olmayan öğrencinin başarılı olamayacağını söyleyen Erol, “Hedefim ileride daha büyük başarılara imza atmak ve iyi bir tıp doktoru olmak. ‘Hedefsiz bir insan rotasız bir gemiye benzer’ sözü çok doğru. O nedenle bir hedefim var ve ona ulaşmak için çalışıyorum. Dersi çok iyi dinlerim, dersi derste öğrenmeye çalışırım. Planlı ve sürekli bir şekilde ders çalışırım. Okuldan geldikten sonra bir saat dinlenerek ve eğlenerek günün yorgunluğunu ve stresini atıyorum. Daha sonra mutlaka o gün öğrendiğim konuları tekrar ederim. Moralimi hep iyi tutmaya çalışırım. Boş zamanlarımda günlük planımda zaman ayırdığım kadar kitap okuyorum ve futbol oynuyorum.” diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Murat Erol’un babası Dahil Erol ise, çocuklarının başarısının ailesi için sevinç kaynağı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Oğlumdan böyle bir başarıyı bekliyordum. Oğlumun başarısı bizim için sevinç kaynağı oldu. Elde edilen bu tür başarıların memleketimizdeki diğer öğrencilere örnek olması ve gelecek yıllarda daha güzel sonuçların daha çok öğrenci tarafından kazanılmasını temenni ediyorum. Allah bütün ailelere aynı mutluluğu tattırsın. Eğitim aynı zamanda bir disiplin işidir, bu disiplini sağlayan başarıların gerçek mimarı olan öğretmenlerimizi de yürekten kutluyorum. Görünmeyen kahramanlarımız var, onlar büyük fedakârlık yapıyorlar. Onları da kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” şekline duygularını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum