Bu Okul, Öğrencisini Geleceğe Hazırlıyor

Bu Okul, Öğrencisini Geleceğe Hazırlıyor

Midyat Aziz Önen Lisesi, öğrencilerini üniversitelerin en iyi bölümlerine göndermeye hazırlanıyor…

A+A-

Üniversiteye girmek, başarılı olmak ve ideallerdeki okulu kazanabilmek için YGS ve LYS’ye bir dershane aracılığıyla hazırlanmak artık olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Ancak herkes bu imkâna sahip olamayabilir. Buradan hareket eden Aziz Önen Lisesi yönetimi, öğrencilerin üniversite hayalini gerçekleştirebilmeleri için hazırlık kursu açtı.

Midyat’taki öğrencilerin üniversiteye giriş sınavlarındaki başarılarını artırmak için çalışma başlatan Aziz Önen Lisesi yöneticileri, öğrencilerini en iyi üniversitelere göndermeye hazırlanıyor. Maddi durumlarının yetersizliğinden dolayı dershaneye gidemeyen gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarına açılan üniversiteye hazırlık kurslarında YGS, LYS ve bursluluk sınavı için destek veriliyor.

Üniversiteye hazırlık kurslarında öğrencilere hafta sonları ile Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri okulun öğretmenleri tarafından 250 öğrenciye Türkçe, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji dersleri veriliyor. Ayrıca öğrencilerin başarısını ölçmek amacıyla, haftanın 1 günü deneme sınavı yapılıyor.

Aziz Önen Lisesi Müdür Yardımcısı İlhan Bayar, Midyat’ta eğitim-öğretimin kalitesini ve öğrencilerin başarısını arttırmak, YGS, LYS ve bursluluk sınavlarına daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla kursu açtıklarını söyledi. Amaçlarının eğitime her zaman olduğu gibi yine katkı sağlamak olduğunu bildiren Bayar, ilçenin, bölgenin dolayısıyla ülkenin tek kurtuluş yolunun liyakat sahibi ve eğitim seviyesi yüksek insanlardan geçtiğini belirtti.

‘BAŞARILI ÖĞRENCİLER YARARLANIYOR’

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için bu kursu açtıklarını söyleyen Bayar, maddi imkânsızlıklardan dolayı dershaneye gitme olanağı bulamayan başarılı gençlerin yararlandığını kaydederek, “Sosyal sorumluluk anlayışı ile düzenlediğimiz bu kurslara katılan gençlerimizin çok iyi eğitim alarak üniversiteye gireceklerine yürekten inanıyorum. Hedefimiz, Midyat’ın eğitim kalitesine katkı sağlamak ve üniversite sınavlarında öğrencilerimizin başarılarını artırmaktır. Bu hizmetimizden tek bir çocuğumuz bile fayda görürse, tek bir çocuğumuz bile hayata tutunursa biz kendimizi mutlu sayarız” dedi.

‘DEĞİŞİMİ GÖRDÜKÇE MUTLU OLUYORUM’

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Bayar, “Terk derdimiz bu öğrencilerimizin başarılı olmaları. Öğrencilerin hedeflerinde bir şeylerin değiştiğini gördükçe mutlu oluyorum. İnşallah yılsonunda öğrencilerimizin başarıları ile mutlu olacağız. Buradaki asıl dersler birbiriyle kaynaşma, dayanışma, birlikte çalışma, sosyal sorumluluğu taşıyabilme ve gelecekte o sorumlulukla yürüyebilmedir. Üniversite hazırlık yolu zorlu bir yol. Önemi olan sabır ve sebattır. Şartlar ve zaman ne kadar sizleri derslerinize eğilmeyi sağlayabiliyorsa o zamanları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Hiç kimsenin kimseden daha yetenekli olduğunu düşünmüyorum. Planlı ve programlı çalışmak sizleri mutlaka başarıya götürecektir. Gayret sizden, destek bizden” diye konuştu.

Kursu “Cehaletin kararlığından ilmin aydınlığına açılan bir kapı” olarak nitelendiren hazırlık kursu öğrencisi Nurhan Önen, kendilerine verilen desteği boşa çıkarmayacaklarını ve önemi başarılara imza atacaklarını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum