Bu gülüşte kimlerin katkısı var?

Bu gülüşte kimlerin katkısı var?

Elhamdülillah, el birliği ve gönül birliği ile nelerin yapılabileceğini bu olay ile bir kez daha görmüş olduk...

A+A-

Her günkü gibi yoğun ve yorucu geçen haber temposundan arta kalan zamanımı tatlı bir uykuyla değerlendirdiğim bir zamanda (gece saat 01.00 sıralarında) telefonuma gelen bir mesajla uyandım. Arkadaşımdan gelen mesajı okuyup bitirdiğimde, durup düşündüm ve hemen cevap yazdım…

Arkadaşımın bir vesile ile Midyat’ta misafir olduğu Taran ailesi ziyaretinde 10 yaşındaki çocukları Diyar’ın ‘ayağına düşen taşla yaralandığını ve ilgisizlikten dolayı ayağının kangren olduğunu’ bana iletti. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte arkadaşımla zaman kaybetmeden acilen bu aileyi ziyaret ettim. Çocukla görüştüm, aile bireyleriyle yaşanan üzücü olay üzerine sohbet etme imkânı buldum. Şükürler olsun ki çocuğun sağ ayak parmaklarında oluşan kangrenden çok ilerlemeden haberdar olduk. Bizi teselli eden tek olumlu ayrıntı buydu!  Aile ile vedalaşıp evden ayrıldıktan sonra hemen Midyat Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingül’ü bu olay hakkında haberdar ettim ve ‘gerekli müdahalenin biran önce yapılmaması durumunda çok daha üzücü gelişmelerin yaşanabileceğini’ dile getirdim. 

Kaymakam beyden beklediğim olumlu, sevindirici cevabı aldım. Diyar ve ailesi adına çok mutlu oldum. Bu sevinçli haberi hemen Taran ailesi ile de paylaştım. Onların benden daha fazla sevindiğini seslerindeki heyecandan hissettim. Şükürler olsun ki Midyat Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl, SYDV Vakfı Müdürümüz Orhan Günel, Batman Özel Medikal Park Hastanesi yetilileri ve isminin açıklanması istemeyen sevgili dostumun gayretleriyle Diyar, ayağından başarılı bir operasyon geçirdi ve taburcu oldu. 

Ameliyattan yeni çıkmış ve Batman’dan kendi imkanları ile Midyat’a gelme şansları bulunmayan Taran ailesinin bu çaresizliğine Midyat Gelinkaya Belde Belediye Başkanı Sayın Mehmet Aksöz el attı ve özel otomobili ile aileyi ve çocuğu Midyat’a getirdi. 

Diyar'ın yaşadığı üzücü olayı duyan insanlar bir şekilde imkanları nispetinde bu sevimli çocuğun yüzündeki tebessümlerin solmaması için neler yapabileceklerinin sorusunu sormaya baladılar. Elhamdülillah, el birliği ve gönül birliği ile nelerin yapılabileceğini bu olay ile bir kez daha görmüş olduk...

Akşam saatlerinde aileye geçmiş olsun ziyareti için gittiğimizde sevimli Diyar’ın ameliyat olan ayağının her gün pansuman yapılması gerektiğini öğrendik. Akçakaya Mahallesi’nde oturan ailenin hem sağlık ocağına hem de devlet hastanesine bir hayli uzaklıkta bulunmaları yeni bir sıkıntı oluşturmuş gibiydi aile için… 

Çocuğun  ayağının pansuman yapılması için ailenin her gün araç kiralayacak maddi güçte olmayışları onları  bir hayli düşündürüyordu... Bu küçük sorunun aşılabileceği müjdesini aileye Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi ve Yöneticisi Opr. Dr. Bilal Arıkan ile yaptığım görüşmenin ardından verdim. Sayın Arıkan, Diyar’ın günlük pansumanları için ‘sağlık ekibini eve göndereceğim’ demesi bizleri çok ama çok sevindirdi. 

Şu birkaç günlük süre içinde yaptığımız haberin ardından Taran ailesine ve Diyar’a bu zor zamanında destek ve moral vermek amacıyla herkesin farklı bir arayış içinde olması ne kadarda güzel.

Telefonla arayıp nasıl yardım edebileceklerini söyleyenler, maddi destek verenler, ameliyatını üstleneceğim diyenler… Yüce rabbim Diyar kardeşimizin sağlığına kavuşması için emek harcayan, destek veren ve dualarını esirgemeyenlerden razı olsun. 

Diyar, iki hafta sonra bu defa kontrol için Batman’a gidecek. Umarım güzel bir haberle döner. ‘Sayılı günler çabuk geçer’ derler. İnşallah bir aksilik olmazsa Diyar yaklaşık 20 gündür ayağındaki hastalıktan dolayı ara verdiği eğitimine tekrar başlar ve eskisi gibi arkadaşlarıyla koşar, top oynar. Temennimiz ve duamız bir daha böyle üzücü olayların yaşanmamasıdır… Sağlıcakla kalın…

HALİS İŞ - SİZİN MEDYA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum