"Bölgeye Milletvekilliği Yetmez, 3-4 Bakanlık Lazım"

"Bölgeye Milletvekilliği Yetmez, 3-4 Bakanlık Lazım"

Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu, beldeleri (mahalle) ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

A+A-

Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu, beldeleri (mahalle) ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyarete çıktığı seçim bölgesinde Miroğlu, 6 beldede yüzlerce kişi ile tokalaşıp öpüştü.

Ak Parti Mardin Milletvekili ve 26. Dönem Mardin Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu, seçim ziyaretleri kapsamında Merkez ilçeye bağlı Gelinkaya, Söğütlü, Çavuşlu, Şenköy, Acırlı ve Yolbaşı mahalleleri (belde) ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. İlk durak olan kendi doğup büyüdüğü Gelinkaya’da Miroğlu için 1 koyun kurban edildi. Ardından Yolbaşı Beldesi’ne geçen Miroğlu için kurbanlık dana kesildi.

MİROĞLU’NDAN BELDELERE ÇIKARMA

İlk olarak Gelinkaya Beldesi’nde halkla birlikte Ulu Cami’de Cuma namazı kılan Miroğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Daha sonra Miroğlu, beraberindeki Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Söğütlü, Çavuşlu, Şenköy, Acırlı ve Yolbaşı beldelerini ziyaret etti. Beldelerde vatandaşlarla bir araya gelip, hatırlarını soran Miroğlu, çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. 

"2023’LÜ YILLARDA NASIL YAŞAYACAĞIMIZA KARAR VERECEĞİZ"

Ziyaretlerde konuşan Miroğlu, “Beldelerimiz Haziran seçimlerinde bir tarih yazdı. 1 Kasım seçimlerinde de bir tarih yazacaklar, buna inanıyorum ben. Hep beraber inşallah yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Evet, doğru Cumhuriyetin eski muktedirlerinin dönemi vallahi bitti, ne yapalım. Her şeyin bir tarihi miadı var, bu çevrelerinde tarihi miadı doldu. Onlarla beraber kardeşçe yaşamaya hazırız, ama bu Cumhuriyetin artık onların yöneteceği bir Cumhuriyet olması mümkün değil. Bu Cumhuriyet halkındır. Camisiyle, orada Cumhurbaşkanlığını yüzde 52 oyla bu görevi ifade eden Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la ve AK Parti’yle beraber Türkiye yeni bir döneme girdi. 2023’lü yıllarda nasıl yaşayacağımıza aslında 1 Kasım günü karar vereceğiz. Ya bölünmüş, parçalanmış, dağılmış, tarihi değerlerini kaybetmiş, manevi değerlerini kaybetmiş bir Türkiye, ya da bu 100 yılın büyük belalarından çıkıp yepyeni ufuklara doğru yelken açan bir Türkiye. Mıhallemi beldelerinde, Söğütlü başta olmak üzere, diğer beldelerimiz başta olmak üzere bu anlayış ve bu tarih bilinciyle sandığa gideceğinize inanıyorum, hepinizi hürmetle selamlıyorum.” dedi. 

"BU BÖLGEYE MİLLETVEKİLLİĞİ YETMEZ, 3-4 BAKANLIK LAZIM" 

Miroğlu, “Siyasi şartları, bölgenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, bilmiyorum bana katılır mısınız, bu bölgede en az 3-4 bakana ihtiyaç var. Miroğlu olur, olmaz. Diğer milletvekili arkadaşlarımız da var. Bu ağır sorunlarımızı inanın sadece milletvekili kimliğiyle çözme imkanımız yok, bunu görüyorum. Yani 2-3 ay tecrübe ettik bunu, Melih bunun canlı tanığıdır. Gerçi birtakım taleplerimiz, evet ortalama olarak kısmen de karşılandı, ama ben şunu görüyorum, burada bölge milletvekillerinin daha etkin bir pozisyona ihtiyaçları var. İnşallah bunu genel merkezimizle,  Sayın Başbakanımızla, Sayın Cumhurbaşkanımızla da paylaşma fırsatımız olacak. Çünkü bu bölge yaşadığı kabustan uyanan bir bölge. Yaşadığı iç çatışmadan uyanan bir bölge. Bu kabustan uyandık, hepimiz kan ter içindeyiz, şimdi o terlerimizi kurutmanın, üstümüze yeni elbiseler dikmenin zamanıdır. Bunun içinde evet milletvekilliği de yetmez bize, bakanlık bu bölgeye çok gerekli, ama her şeyden önce bize Ak Partili bir hükümet lazım.” dedi.

"AK PARTİ VE ORHAN MİROĞLU SAYESİNDE ÇOĞU ŞEY DEĞİŞECEK"

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu da, “Midyat ve 6 beldemiz, hepimiz aynı düşünceyi taşıyan, barıştan yana, özgürlükten yana, kardeşlikten yana bir tavır içerisindeyiz. Bunu dedelerimizden, babalarımızdan, atalarımızdan gördük. Bu barış ortamının bozulmaması için elimizden gelen bütün gayreti göstermemiz lazım. Sonuçta biz bir bütünüz. Bütünlüğe karşı çıkan insanlar parça olur. Parça bütünle çeliştiği zaman kesip atılması lazım. Bizim aramızdaki bütünlüğü bozmaya çalışan insanları lütfen kendi içinize almayın. Çünkü bizim birimize karşı duygularımız samimidir. Bizim burada Doğu’da, Güneydoğu’da, Mardin'de temel sorunlarımızdan bir tanesi hizmettir, iştir, aştır. Her evde bir işsiz var. Bu sorunları çözmek için buna talip olan Ak Parti’dir, Ak Parti yöneticileridir.  Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a gereken bütün desteği vermemiz lazım. Bu desteği verdiğiniz zaman emin olun ki Allah'tan, Doğu’da, Güneydoğu’da, Türkiye’de ve özellikle Mardin’de, Midyat'ta Ak Parti ve Orhan Miroğlu sayesinde çoğu şeyin değişeceğine inanıyoruz. Onun için bir oy, bir oydur değerli arkadaşlar. Kendinize oy verin. Kendinize hatır yapın, çocuklarınıza hatır yapın. Barış için, güzellikler için, demokrasi için 1 Kasım'da Ak Parti’ye oyunuzu verin” dedi.

"YA MİLLET KAZANACAK, YA ONLAR KAZANACAK"

Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ise, “1 Kasım seçimleri Ak Parti Teşkilatı’nın, Sayın Orhan Miroğlu’nun veya Sayın Şehmus Nasıroğlu’nun seçimi değil. Bu seçim, buradaki gençlerimizin, çocuklarımızın seçimidir. Ya onların geleceğini kurtaracağız, halk iktidara sahip olacak, halk bu şekilde bu ülkeyi yönetecek, veyahut birileri yine mecliste bir şekilde cumhurbaşkanı belirleyecek, başbakanı belirleyecek, sizin milletvekilinizi belirleyecek, burada sizi idare edenleri belirleyecek. Bunun için karar vereceğiz. Ya millet kazanacak, ya onlar kazanacak. Çocuklarımızın yüzünde bile, yaşlı amcalarımızın yüzünde bile Ak Parti’ye, Ak davaya, Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevginizi biliyoruz" dedi.

midyat,-sizinmedya-1.jpg

midyat,-sizinmedya-2.jpg

midyat,-sizinmedya-3.jpg

midyat,-sizinmedya-4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.