Birleşen Yürekler Projesi ile öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadı

Birleşen Yürekler Projesi ile öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadı

Mardin’in Midyat ilçesinde, ‘Birleşen Yürekler Projesi’, köy okulu öğrencilerinin güzelliğine güzellik kattı.

A+A-

Mardin Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Birleşen Yürekler Projesi’ ile köy okulundaki öğrencilerin saç bakımı yapıldı, öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansırken, unutmayacakları keyifli bir gün yaşadılar.

Köy okullardaki öğrencilerin şehirden uzak olmaları nedeniyle daha çok saç bakımına ihtiyaçları olacağı düşüncesiyle uygulanan projede öğrencilerin memnuniyeti yüzlerine yansıdı. Midyat Kaymakamlığı ve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde yürütülen ‘Birleşen Yürekler Projesi’ kapsamında kamu kurum personelleri de yakın uzak, merkez kırsal ayırımı yapmadan tüm öğrencilerin gönüllerine dokunmaya devam ediyor.

Proje kapsamında Midyat Aile Destek Merkezi ve Midyat Halk Eğitimi Merkezi’ndeki görevli eğitici kuaförler ve kursiyerler, köy köy dolaşıp öğrencilerin saç bakımlarını yapıyor. Şehir merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Kutlubey Köyü ilk ve ortaokuluna giden kuaförler, burada eğitim gören kız ve erkek öğrencilerin saç bakımlarını yaptı.

Saçları düzleştirilen, fönlerini çekilen ve örgüler yaparak çeşitli şekiller verilen saçlar kız öğrencilerin güzelliklerine güzellik katarken, erkek öğrenciler de saçlarına yapılan bakım ile büyük sevinç yaşadılar. Gönüllü kuaförler, saç bakımlarını yaptıkları öğrencilere top kek ve meyve suyu da ikram ettiler. Öğrenciler, etkinliğin çok keyifli geçtiğini belirterek, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Kutlubey köyünde yaklaşık 100 kız ve erkek öğrencinin saç bakımını yapıldı.

Midyat Aile Destek Merkezi Yöneticisi Neval Bilgiç, “Bu etkinlikte kız çocuklarımızın saç bakımını ve kesimini gerçekleştirdik. Tabi ki bu deneyim çocukların hem özgüvenlerini artırmak, kendine olan saygılarını güçlendirmekte önemli bir fırsat sağladı. Ve birlikte geçirdiğimiz zaman sadece dış görünüşlerini değil, iç dünyalarını da güzelleştirmemize vesile oldu. Tabi ki bu anlamda toplumsal dayanışmanın ve birlikte hareket etmenin önemini bugün bir kez daha hissettik. Ve Kutlubey ilkokuluna, sayın müdürüme, müdür yardımcım ve öğretmenlerime misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Kutlubey İlk ve Ortaokul Müdürü Cahit Uyar, “Okulumuz genelinde kız, erkek öğrencilerimize kuaför ile ilgili çalışma yaptılar. Öğrencilerimizi tıraş etiler, kuaför ile ilgili hizmet sundular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten bu proje ile ilgili hocalarımız güzel çalışmalar yapıyorlar. Bu projeyi okulumuz genelinde yayamaya çalıştık. Çok güzel bir projedir. Öğrencilerimiz çok memnun kaldılar, çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Okulun sınıf öğretmeni Büşra Nur Aslan, “Usta kuaförlerimize daha önce kuaföre erişimi olmamış, saç bakımı, saç kesimi yapılmamış çocuklar için bugün buradalar. Çocuklar için güzel bir gün. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Kuaför Tuba Küçükaslan, “Yürekler birleşiyor projesi ile geldik. Burada çocukların saç kesimlerini yapıyoruz, fön yapıyoruz. Çocukların daha mutlu olması için buraya geldik. Çocuklar şehre inemiyor çoğu zaman, burada ulaşamadıkları için biz geldik. Çocukları sevindirmek amacıyla. Zaten projenin de ismi bu şekilde yürekler birleşiyor. Burada çocukları mutlu etmek ilk amacımız, ilk gayemiz.

Öğrenci Hatice Onuç, “Saçımızı yaptılar, çok güzel yapıyorlar. Onlara çok teşekkür ederiz” dedi.
Öğrenci Hilal Salçan, “Bize saçlarımızı yaptılar. Bize sürpriz yaptılar. İyi ki varlar. Teşekkür ederiz onlara” dedi.

Öğrenci Ömer Taylanhan, “Saçlarımızı kestiler, güzelce yaptılar. Teşekkür ederim onlara. Çok güzel kestiler.” dedi.

Öğrenci Halime Özel, “Koşa koşa eve gideceğim, diyeceğim ki anne ‘Saçımı yaptılar, güzel oldu mu? Sonra okulumuza ablalar geldi, saçımızı yaptılar. Onlara çok teşekkür ederim” dedi.
Öğrenci Dicle Bağlam, “Bugün ablalar geldi, çok mutlu olduk. Saçımızı yaptılar. Herkes çok mutlu oldu.” Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.