Bilsay Mühendislik Bürosu Açıldı

Bilsay Mühendislik Bürosu Açıldı

Bilsay Mühendislik Bürosu teknolojik altyapısıyla olduğu kadar modern ofis tasarımıyla da mükemmelliğin sınırlarını zorluyor.

A+A-

Midyat’ın girişimci işadamlarından Hacı Mehmet Salih Bilkay’ın oğlu İnşaat Mühendisi Adnan Bilkay’a ait Bilsay Mühendislik Bürosu’nun açılışı törenle gerçekleştirildi. Bilsay Mühendislik Bürosu 360 metrekarelik alanda teknolojik altyapısıyla olduğu kadar modern ofis tasarımıyla da mükemmelliğin sınırlarını zorluyor. 

Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü’nü okul 2.’si olarak bitiren Adnan Bilkay, ilçesine hizmet etmek için büro açtı. Cumhuriyet Bulvarı Pirkan AVM Karşısı’nda bulunan Bilkay Apartman’ın giriş katında bulunan büronun açılış kurdelesi okunan duaların ardından işletme sahibi Adnan Bilkay’ın babası Hacı Mehmet Salih Bilkay, İnşaat Mühendisleri Odası Mardin Şube Başkanı Baran Yıldırım ve İşadamı Hamit Kılıç birlikte kesti. 

İş yeri açılışında konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Mardin Şube Başkanı Baran Yıldırım, işletmenin memlekete ve Bilkay ailesine hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Açılışta misafirlerini özenle ağırlayan işletme sahibi İnşaat Mühendisi Adnan Bilkay ise, Midyat’ın gelişmesinde ellerinden geleni yapacaklarını, teknik ve pratik çalışmalarla kente hizmet vereceklerini belirtti. 

‘MEMLEKETİNE AŞIK BİR MÜHENDİS KADROMUZ VAR’

Açılışa katılan veya gelemeyerek tebriklerini gönderen tüm herkese teşekkürlerini sunan Bilkay, aileden gelen yılların verdiği tecrübe, bilgi ve birikimiyle halka mühendislik alnında en kaliteli ve en güvenli hizmetlerde bulunmayı hedeflediğini kaydederek, şöyle konuştu:

“İnşallah ilçemiz için burada mimarlık hizmetleri ve elektrik elektronik mühendisliği hizmetleri, inşaat mühendisliği ile ilgili danışmanlık, proje, kentsel dönüşüm takibi, statik ve betonarme çizimler, çelik proje çizimleri, enerji kimlik belgesi, taahhüt, tasarım işlerini yapacağız. Büromuzda kendilerini iyi yetiştirmiş, bilgili, donanımlı, alanlarında uzman, genç, dinamik ve vizyon sahibi bir mühendis kadrosu bulunuyor. Ekibin içinde kendi memleketine aşık inşaat mühendisi olarak ben, mimar, elektrik elektronik mühendisi ve makine mühendisi bulunuyor. Midyat’ımıza hizmet vermeye çalışacağız hep beraber. Önceden vatandaşlarımız proje çıktıları için çevre illere gidiyorlardı. Artık bu hizmeti biz kendi büromuzda vereceğiz. Büyük bir yatırım yaparak ozalit makineleri, proje katlama makinesi, son model bilgisayarlar ve lisanslı programlarımızla halkımıza hizmet vereceğiz. Proje taslaklarının üç boyotlu görünümlerini hazırlayıp müşterilerimize sunacağız. Müşterilerimiz projeye onay verdikten sonra projeler hazırlanacak. İnşallah, bu işyerimiz ilçemiz için hayırlı hizmetlere vesile olur. Hepimize hayırlı olsun”

‘MESLEKİ ANLAMDA KENDİMİ İYİ YETİŞTİRDİM’ 

Öğrenimi süresince 50’den fazla inşaat sektörünün farklı alanlarında ki eğitim ve seminerlere katılarak kendisini mesleki anlamda yetiştirmek için çaba harcadığını belirten Bilkay, “Tahsilimi tamamladıktan sonra Midyat dışında ve hatta yurt dışında rahatlıkla icra edebileceğim mesleğimi memleketimde sürdürmeye karar verdim. Midyat’a yeni projelerin yanı sıra inşaat sektöründe tasarlanmış dizaynı ile hizmet kalitesini yükseltmek ve teknolojinin gerektirdiği ölçülerde, depreme dayanıklı sistemiyle planlanan yapılar kazandırmayı amaçlıyoruz. Şahsi olarak ISO belgelerinin tümüne sahibim. Ayrıca aldığım sertifikaların tamamı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde geçerlidir.” dedi.  

haberin-foto-galerisi.jpg

‘YENİ MİMARİ FİKİRLERİN MİDYAT’A GELMESİ LAZIM’ 

Midyat’ın alt yapı ve üst yapı çalışmalarına yeni bir boyut ve dinamizm kazandırma amacında olduklarını söyleyen Bilkay, “Midyat’ın modern bir şehirleşme sürecine geçişi Bilsay Mühendisliğin katkısıyla daha bir hız kazanacak. Şehircilik ve turizme yönelik ilçemizin kimliğinin güzelleşmesi konularında ciddi çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Midyat’ın klasikleşen mimari fikirden kurtulması gerektiğine inanıyoruz. Yeni mimari fikirlerin Midyat’a gelmesi lazım. Çünkü Midyat tarihi geçmişiyle bunu hak ediyor. Bizler öncelikle binanın güvenli olmasına, daha sonra binanın estetik olmasına ve sonrasında da ekonomik olmasına önem veriyoruz. Bu bizim prensibimiz ve vizyonumuzdur.” şeklinde konuştu. Açılış öncesi davetlilere yemek ikramı yapıldı. Tören büronun gezilmesi ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum