Belediye Suriyeli mültecileri giydirdi

Belediye Suriyeli mültecileri giydirdi

Suriyeli Sığınmacıların Yüzünü Güldürdüler...

A+A-

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Midyat’taki çadır kente yerleştirilen Suriyeli mültecilere kışlık giyecek yardımı yapıldı. Midyat Belediyesi, ülkelerindeki iç karışıklıktan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yardım elini uzattı. Araçlarla çadır kentteki lojistik çadırlarına getirilen 15 bin lira değerindeki 800 parça yardım malzemeleri daha sonra çadır kent görevlilerine teslim edildi. 

Savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriye uyruklu mültecilere yapılan giyim yardımı nedeniyle düzenlenen törene; Midyat Belediye Başkan Vekili Latif Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Cazım Aslan, Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş, Satın Alma Müdürü Fayık Teomay ve belediye personeli katıldı. 

Yardım programında bir açıklama yapan Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Cazım Aslan, “Ülkelerinden gelerek bize sığınmış bu kardeşlerimiz kimsesizdir. Bu kardeşlerimize yardımcı olan devletimiz ve hayırsever insanlarımız var. Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu da Suriyeli misafirlerimize yardım yapılması konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyor. Bizler de bugün bu kardeşlerimize yardım elini uzatmış olduk. Yardımlarımız devam edecek. Bize misafir olarak gelen Suriyeli kardeşlerimize her türlü imkânı en iyi şekilde sunmaya çalışacağız” dedi.

KARDEŞLİK VAZİFEMİZİ YAPIYORUZ 

Suriye’de yaşanan dramın herkesi çok derinden etkilediğini söyleyen Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş de, “Allah kimseyi yurdundan etmesin” temennisinde bulunarak, şöyle konuştu:

“Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu, ‘Suriyeli kardeşlerimize kışın bu soğuk günlerinde ne yapabiliriz’ dedi ve bu giysi yardımını yapmaya karar verdik. İnşallah dönem dönem bu şekilde Suriyeli kardeşlerimize bu yardımları yapmaya devam edeceğiz. Belediyemiz, her zaman mazlumun, yardıma muhtaç insanın yanında olmuştur. Bu bizim insanlık borcumuz, Suriyeliler de bizim kardeşlerimiz, biz de kardeşlik vazifemizi yapıyoruz. Bu, insanlığımızın ve Müslümanlığımızın da bir gereğidir”

MALZEMELERİ YETKİLİLERE TESLİM ETTİK

Suriyeli ailelere 15 bin TL değerinde kışlık giyim yardımında bulunduklarını belirten Belediye Satın Alma Müdürü Fayık Teomay da, “Yurt genelinde soğuk geçen kış günleri nedeni ile zor durumdaki Suriyeli mülteciler için satın aldığımız giysileri çadır kentte kalan kadın, erkek ve çocuklara dağıtılmak üzere yetkililere teslim ettik. Onlar, bizim kardeşlerimiz, onlara elimizden geldiği kadar yardımda bulunacağız. Bu insanlar mazlum, zulme uğramış, bizim dinimizde mazluma el uzatmak vardır” ifadelerini kullandı.

Giysi yardımını teslim alan yetkililer, çadırda yaşayan zor durumdaki sığınmacılara bunları dağıtacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum