BDP'nin Mardin Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk Mü?

BDP'nin Mardin Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk Mü?

Seçimin kıran kırana geçeceği yerlerden bir tanesi de hiç şüphesiz Diller ve Dinler Kenti olan Mardin'dir.

A+A-
2014 Yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimler için heyecanlı günler başladı. Yerelde Mardin ve çevresi genelde ise tüm Türkiye’de belediye başkanlıkları için aday isimleri yavaş yavaş telaffuz edilmeye başlandı. 
 
Seçimin kıran kırana geçeceği yerlerden bir tanesi de hiç şüphesiz Diller ve Dinler Kenti olan, birçok farklı kültürü bünyesinde barındıran kadim Mardin şehridir. Büyükşehir olmasından sonra önemi ve değeri bir kat daha artan Mardin’i kimin yöneteceği, kimin yönetmesi gerektiği konusunda tartışmalar şimdiden gündeme oturdu. Siyasi partileler acaba kime aday gösterecek? Şuan en çok konuşulan konu bu...
 
Sizin Medya.Com Yayın Kurulu ekibinin bir süreden beridir “Mardin’in kim tarafından yönetilmesi gerektiği” sorusuna cevap bulmak için gerek Mardin merkez gerekse de ilçe ve köylerinde halk ile yapmış oldukları yüz yüze görüşmelerde dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.
 
MARDİN'İ FARKLI KILAN AYRINTI !
 
Mardin’in civar illerden farkı, içinde Süryaniler, Kürtler, Mıhallemiler, Yezidiler, Keldaniler ve birçok benzeri millet ve inanç gurubunun bir arada yaşıyor olmasıdır. 
 
Tarihi olarak kadim bir yerleşim birimi olan Mardin, tüm bu farklılıkları bir arada “barış ve huzur” içinde yaşatan Dünya’nın da sayılı kentlerinden birisidir. Bu sebeple bu kenti yönetmeye talip şahsiyetinde tüm bu farklılıkları özümsemiş, demokratik bir kişiliğe sahip, aynı zamanda tüm bu farklı ırk ve inançtan olan insanları kucaklayabilme yeteneğine sahip olması gerektiği bir gerçektir. 
 
Yayın ekibimizin, görüştüğü tüm vatandaşlar yoğunluklu olarak Mardin’in bu farklılıklarına dikkat çekmiş, vatandaşlarımızın neredeyse ortak bir talebi olarak şuan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Sayın Ahmet Türk’ün BDP'den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olması yönünde görüş belirttikleri görülmüştür.
 
Vatandaşlar, Sayın Ahmet Türk’ün Mardin’de yaşayan tüm etnik ve dini gruplar ile iyi ilişkiler içinde olduğu, tüm bu farklı etnik ve dini gruplar tarafından sevildiği, bir kanaat önderi, bir akil insan olarak benimsendiği bu nedenlerle Sayın Türk’ün BDP'den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı  olmasının kent ve kentin barışı açısından faydalı ve Mardin için doğru tercih olduğu dile getirildi.
 
Nihayetinde Mardin'de kimin aday olacağı BDP'li yöneticilerin ve Sayın Ahmet Türk'ün'dür...
 
***
Yayın kurulumuzun 2014 mahalli seçimler konulu araştırması devam etmekte olup, halkın ilçe belediye başkanlıkları hakkındaki görüşleri de en kısa sürede siz okuyucularımızla paylaşılacaktır. 
 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum