Baykal kaseti parti içi örgüt işidir

Baykal kaseti parti içi örgüt işidir

Canan Arıtman: Söz konusu skandal operasyon yurt içi, yurt dışı ve maalesef parti içi örgüt işidir

A+A-

CHP'nin eski lideri Deniz Baykal'ı koltuğundan eden, Kemal Kılıçdaroğlu'nu da CHP genel başkanlığına taşıyan kaset skandalı hakkında 'Milat'a konuşan CHP eski İzmir Milletvekili Canan Arıtman önemli değerlendirmelerde bulundu. CHP'yi yeniden dizayn için piyasaya sürülen kasetin; yurt içi, yurt dışı ve parti içi örgütlü bir operasyon olduğunu öne süren Arıtman, Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarının da manidar olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, rahatsızlığını dışa vurdu

Kılıçdaroğlu'nun, eski Genel Başkan Deniz Baykal'a ait kaset soruşturmasında adı geçen örgüte ilişkin bir soru üzerine, "Önümüzdeki günlerde göreceksiniz, özel yetkili savcı, CHP ile ilgili bir dosya çıkaracaktır. İsimsiz ihbar mektuplarını koyacaktır herhalde" dediğini hatırlatan Arıtman, "Anlaşılan ciddi bir rahatsızlığı var. Komplonun peşine düşmesi ve yıllarca partiye genel başkanlık yapan Baykal'a karşı yapılan operasyonun aydınlatılması için adım atması gereken Kılıçdaroğlu aksi bir tutum içine giriyor. Karanlık planın aydınlatılması için mücadele vermesi gereken Kılıçdaroğlu, savcılığı daha hızlı bir soruşturma yapmadığı için eleştirmek yerine dosyadan duyduğu rahatsızlığı dışa vuruyor" dedi.

"Oyunun parçası oldular"

Milat gazetesinden Aslan Değirmenci'nin haberine göre, Baykal'ı koltuğundan eden kaseti "CHP'yi yeniden dizayn etmek için yapılan bir operasyon" olarak değerlendiren Arıtman, "Süreci hep birlikte izledik. Söz konusu skandal operasyon yurt içi, yurt dışı ve maalesef parti içi örgüt işidir. Bu örgütün deşifre olması için mücadele etmeyenler de oyunun bir parçasıdır" diye konuştu.

"Kılıçdaroğlu'nun yaptığı hukuk dışılıktır"

CHP'de muhaliflerin 362 imza toplayarak Olağanüstü Tüzük Kurultayı istemesinin ardından yaşanan krizi de değinen Arıtman, "Kılıçdaroğlu'nun delegasyonun imzaları ile başvurusunu hiçe sayarak kendi talebine göre kurultay toplayacağını açıklaması hukuk dışılıktır" dedi.

"Parti kayyuma doğru gidiyor"

"Tüzük partinin anayasasıdır ama Kılıçdaroğlu anayasayı bile bile ihlal ediyor" diyen Arıtman, "Gündemi belirleme imzacıların hakkıdır. Kılıçdaroğlu'nun kurultay gündemine müdahale hakkı yoktur. Parti kayyuma doğru gidiyor. Oysa lider sorun çıkarmaz, çözüm üretir. Kılıçdaroğlu yetki aşımına son vermeli" dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.