Başkan Nasıroğlu iddialar için ne dedi?

Başkan Nasıroğlu iddialar için ne dedi?

‘İFTİRA VE KARALAMA KAMPANYASI’

A+A-
Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, son günlerde aleyhinde yayınlanan haberlerin tamamen asılsız olduğunu söyledi. Ak Partili Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, son günlerde basında aleyhinde çıkan “tefecilerin çete lideri olduğu ve bu çetenin Süryanileri gasp ettiği” şeklindeki iddialara ‘maksatlı’ diyerek sert tepki gösterdi. 
 
Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, yanında Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, Hukuk Danışmanı Avukat Bekir Melih Güneştan, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Şehmus Tural, Midyat Süryanileri Kiliseleri Vakfı Yönetim Kurulu Anto Nuay ve Başkan Yardımcısı Yusuf Türker ile birlikte başkanlık makamında iddialar ile ilgili basın açıklaması yaptı. 
 
Geçtiğimiz yıl Ak Partiye geçtiğini ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından kendisine rozet takıldığını hatırlatan Başkan Nasıroğlu, özellikle Ak Parti’ye geçtikten sonra kendisi ile ilgili yeni bir iftira ve karalama kampanyasının başlatıldığını savundu. 
 
Haberi maksatlı olarak değerlendiren Nasıroğlu, özelikle seçim arifesinde girdikleri bu süreçte hakkında çeşitli yayın organlarında çıkan haberlerin kasıtlı olduğuna işaret ederek, “Daha önce Demokrat Parti’den (DP) üç dönem arkadaşlarım, dostlarım ve halkın sayesinde Midyat Belediye Başkanlığına seçildim. Bizi çekemeyen ve Midyat’ta herhangi bir şeye sahip olamayan bizim rakiplerimiz var. O siyasi rakiplerimiz bizim hakkımızda her türlü kampanyayı yürütmeye başladılar. Çirkef ve olumsuz bir kampanya yürütüyorlar. Bu kampanyayı yürütenler 15–20 günden buyana hızlı ve süratli bir şekilde karalama kampanyası başlattılar” dedi. 
 
“BU OLAYLA BİR İLGİMİZ YOK”
 
“Hakkımda karalama kampanyasının yapılmasının en büyük nedeni Ak Partili olmam ve Midyat’ta Ak Parti’yi canlandırmamdır” diyen Nasıroğlu, şunları söyledi:
 
“Belediyenin hiçbir personeli ve hiçbir yetkilisi; çöpçüsünden başkanına kadar bu olayla bir ilgimiz ve alakamız yoktur. Bize karşı yapılan bütün bu iddialar yalandır, iftiradır. Bu iftiraları atanlar normal vatandaş değildir. Halkımızla aramız yüzde yüz iyidir. Midyat’ta yaşayan Kürtlerle, Süryanilerle, Yezidilerle, Türklerle ve Mıhallemilerle aramız çok iyidir. Aramızın iyi olmadığı tek grup var, onlar da siyasi ve siyasetten geçinen insanlardır. Biz müteahhit değiliz. Biz tüccar değiliz. Biz Ak Parti’ye gönül vermişiz. Ak Parti için mücadele vereceğiz. Ak Parti ve Ak Parti’deki insanları yıpratmak için ellerinden gelen bütün gayreti gösteren, parti içimizdeki bazı unsurlar var ve parti dışında da bazı unsurlar var. Özellikle şahsımı çekemeyenler var. 15 yıldan beridir beni yıkamadılar. Ama yıkabilmeleri için ellerinden gelen bütün gayreti de gösteriyorlar. Nedir gayret?  Karalama kampanyası yaparak, iftiralar atarak suçsuz yere bizi itham etmeleridir. Erkekçe önümüze çıksınlar. Gerekirse tartışırız, gerekirse basın toplantısı yaparız ve gerekirse de meydanda da onlarla konuşabiliriz. Ama maalesef onlar korkaktır. Korkaklarda her zaman saklanır, ortaya çıkamazlar”
 
Hakkında açılan davalara da değinen Nasıroğlu, “Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava belediyenin iş ve işlemleri ile ilgilidir. Genellikle İmar kararları ve meclis kararlarımız ile ilgilidirler. Midyat’taki bazı işyerlerinin merdivenleri olduğundan dolayı yargılanıyoruz. Adam evine balkon yapmış biz bundan da yargılanıyoruz. Makam arabasını aldık, bu arabadan dolayı yargılanıyorum. Buna benzer iddialar var hakkımda. Belediyede herhangi bir şey olmadığına inanıyorum. Adalete biz inanıyoruz. Adalet her şeyin temelidir. Bir saatlik adalet 70 yıllık ibadete bedeldir” açıklamasını yaptı.
 
SÜRYANİ BAŞKAN: BU BÜYÜK BİR İFTİRA
 
Midyat Süryanileri Kiliseleri Vakfı Yönetim Kurulu Anto Nuay da, “Biz Süryani cemaati olarak, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı sıfatımla Belediye Başkanımızdan ne istediysek fazlasıyla yerine getirdi. Biz başkanımızdan çok memnunuz. Onun yüzünde onu methetsek olmaz. 15 yıldan buyana kendisi ile beraber çalışıyoruz. Hepinizin huzurunda kendisine çok teşekkür ederim. Biz ondan şikâyetçi değiliz, aksine memnunuz. Başkanımız hakkında söyleyenler iftiradır. Biz bunu şahsen kabul etmiyoruz. Bu büyük bir iftiradır. Söyleyen hangi cemaatten olursa olsun biz onu kınıyoruz” diye konuştu. 
 
ASILSIZ HABERLERE DAVA AÇIYOR!
 
Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun Hukuk Danışması Avukat Bekir Melih Güneştan ise, “Yapılan maksatlı haberlerde harmanlama yapılmış, güya işte “Süryanilere yönelik bir çete oluşturuldu. Bununla beraber tefecilik faaliyeti yapıldı. Çetenin başında da Sayın Belediye Başkanımızın olduğu” iddia ediliyor. Bununla beraber, bu soruşturmadan dolayı da “belediye içinde yolsuzluklar ortaya çıktı” diye bir bağlantı yapılmış. Hâlbuki bu hiçbir şekilde bu haber gerçeği yansıtmıyor. Niye gerçeği yansıtmıyor? Tefecilik ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan istenen herhangi bir soruşturma izni yoktur. Bununla ilgili hazırlanan bir iddianamede yok. Yapılan bu haberlerin ne kadar maksatlı olduğunu hepimiz buradan anlayabiliriz. Sonuçta bir iddianame olması lazım. Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nde de açılmış olan dosya ve hazırlanan iddianame de Sayın Başkanın Ak Parti’ye geçmeden önce, Demokrat Parti döneminde kendisi hakkında yapılan şikâyetlere ilişkin soruşturmaların neticesinde açılan davalardır. Dolayısıyla şuan bu dava yargı önündendir. Yargı da bir şekilde bunu karara bağlayacaktır. Netice itibariyle kesinleşmiş bir mahkeme kararı da yoktur” ifadelerini kullandı.
 
Süryaniler azınlık olduğu için onlar üzerinden böyle bir karalama kampanyası başlatıldığını ileri süren Güneştan, yaygın medyada çıkan haberlerle ilgili tekzip yazısının gazetelere gönderilerek hukuki süreci başlattıklarını, maksatlı ve karalama amacını taşıyan bu haberler ile ilgili maddi ve manevi dava açacaklarını belirterek, “Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Midyat’a gelişlerinde ve sonrasında Ak Parti Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanımız sayın Şehmus Nasıroğlu’na ve Midyat halkına teşekkür etmesi bazı siyasi çevreleri rahatsız etmiştir. Süryani vatandaşlarımız azınlık olduğu için yaygın medyada her zaman haber konusu olabilecek bir zümredir. Dolayısıyla bizlerde onların üzerinde duruyoruz. Her zaman önemli bir zümredir Süryani vatandaşlarımız” dedi.
 
 
 
 
sehmus-nasiroglu.20130905234353.jpg
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum