Başkan Nasıroğlu, Dar Gelirli Aileleri Unutmadı

Başkan Nasıroğlu, Dar Gelirli Aileleri Unutmadı

Midyat Belediye Başkanlığı yardıma muhtaç 543 dar gelirli aileye nakdi bayram yardımı yaptı.

A+A-

Yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal belediyecilik hizmetiyle halkın takdirini toplayan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, yoksul aileleri rencide etmeden verdiği yardımlarla da takdir topladı.

Midyat Belediyesi, ihtiyaç sahibi 543 aileye Kurban Bayramı öncesinde 150’şer liralık yardımda bulundu. Sosyal belediyecilik konusunda etkin çalışmalarıyla öne çıkan Midyat Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan bayram desteklerini, Kurban Bayramı'nda da sürdürdü.

Bayram öncesinde Midyat’ta yaşayan 543 ihtiyaç sahibi aileye toplam 90 bin liralık bayram yardımı kararı alan belediye, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarını ailelerin adlarına açılan banka hesaplarına yatırdı.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YAPIYORUZ’
Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, sosyal belediyeciliğin gereği olarak bu tür yardımları geçmişte olduğu gibi bu yılda yaptıklarını söyledi.

‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerifini kendilerine şiar edindiklerini belirten Başkan Nasıroğlu,  “Belediyemiz imkânları ölçüsünde fakir ve yardıma muhtaç ailelere sürekli yardım yapıyoruz. Bu bayramda da ilçe merkezi ve bağlı köylerimizde ikamet eden fakir ve yardıma muhtaç olduğu tespit edilen 543 aileye toplam 90 bin TL nakdi yardımda bulunduk.” dedi.

Nasıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarına destek vermeye gayret gösteriyoruz. Periyodik olarak bu şekildeki yardımlarımıza da devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz. Bayramlar birbirimizle kaynaşmayı, yardımlaşmayı arttıran unsurlardır. Ben bu vesile ile tüm hemşerilerimin yaklaşan Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

BAYRAM HARÇLIĞI UYGULAMASI
Midyat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş de, her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında fakir ailelere dağıtılan “Bayram harçlığı” uygulamasının bu yıl da devam ettiğini belirtti. Gümüş, belediye bünyesinde oluşturulan bir ekip ile fakir vatandaşların tespit edildiğini söyleyerek, “Vatandaşların başvuru yapmasına gerek kalmadan biz kendimiz oluşturduğumuz komisyonlarla ihtiyaç sahibi aileleri belirledik ve ilçe merkezinde tespit ettiğimiz ailelere nakdi yardımda bulunduk” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR
Bayram öncesi yoksul ailelere nakdi yardımda bulunan Midyat Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaşlar, “Tüm zor anımızda yanımızda olan ve bizlere daima yardımda bulunan Midyat Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştular.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.