Başkan Adayları Stk Temsilcileriyle Buluştu

Başkan Adayları Stk Temsilcileriyle Buluştu

Hüda-Par'ın Belediye başkan adayları halkın her kesimiyle kucaklaşarak fikir alışverişinde bulunuyor.

A+A-

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hür Dava Partisi’nin belediye başkan adayları Midyat halkının her kesimiyle kucaklaşarak fikir alışverişinde bulunup, misyon ve vizyonlarını anlatıyor.

Hüda-Par’ın Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılınç ve Midyat Belediye Başkan Adayı Selahattin Yeniay, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile tanışma amacıyla özel olarak düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Hüda-Par Midyat Başkanı Ekrem Zerey’in ev sahipliğinde Tatlı Keyfi'nde gerçekleştirilen toplantıya Hüda-Par GİK Başkanı Şehzade Demir, Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılınç, Midyat Belediye Başkan Adayı Selahaddin Yeniay, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve gazeteciler katıldı. 

Tanışma toplantısında katılımcılara hitaben kısa bir konuşma yapan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılınç tüm misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle birlikte Mardin’i yönetmeye talip olduklarını belirtti.

Yanlış bir aday ile seçimi kazanmak yerine doğru bir aday ile seçimi kaybetmeye razı olacaklarını ifade eden Kılınç, “Partimiz aday seçiminde çok dikkatli davrandı. Ve Allah’tan korkan insanlar seçildi. Allah hakkını yerine getirenlerin kul hakkını da yerine getireceklerine inanıyoruz. Maddi hizmetle birlikte manevi alanlarda da halkımıza hizmet etmeye talibiz. Halkımızla aramıza duvar örmeyeceğiz.” diye konuştu.

‘İLÇENİN YÖNETİMİNDE BERABER OLACAĞIZ’ 

Sadece bölgenin değil, Türkiye’nin partisi olduklarını ve tüm İslam dünyasına hitap ettiklerini kaydeden Kılınç, “Bizim felsefemiz kentteki bütün kanaat önderlerini, muhtarları, sivil toplum örgütlerini, meslek odalarını yani nerede bir yapılaşma varsa bunların mutlak suretle kentin idaresine katılmasıdır. Eğer biz acılarda, sevinçlerde berabersek, ilçenin yönetiminde de beraber olacağız. Aynı acılar için gözyaşı döküyorsak, aynı güzellikler için sevinebiliyorsak, bu kenti yönetirken de aynı duygularla yaklaşmak zorundayız.” dedi. Gittikleri her yerde halktan büyük teveccüh gördüklerini söyleyen Kılınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘BİZ ALLAH'TAN KORKAN İNSANLARIZ’ 

“Hür Dava Partisi olarak  Mardin’e güzel projeler ile hizmet etmeye talibiz. Seçime endeksli bir parti değiliz. Seçimi kazansak da kazanmasak da sık sık artık sizlerle bir araya geleceğiz. Bizim parti halkın partisidir ve müşavere etmeden adımımız atmayız. Allah kısmet ederse ve seçilirsek ilk icraatımız olarak belediyelerin kapısına ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelası asacağız. Hepiniz de o tabelaları göreceksiniz. Belediyelerin malını yetim malı gibi koruyacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız. Belediyelerin malı ümmetin malıdır. Ümmetin malını da hizmet için kullanacağız. Biz Allah'tan korkan insanlarız. Partimiz İslam'ı referans almıştır. Allah'ın hakkını gözetenler, kul hakkını daha çok gözeteceklerdir. Biz göreve geldiğimizde inşallah hepiniz Hz. Ömer gibi sırtında un çuvalı taşıyan halkın hizmetkârı olan belediye başkanları göreceksiniz. Biz halkımız yalan söylemeyeceğiz ve onları aldatmayacağız. Biz bu konuda söz vermişiz. Eylem ve söylemlerimizi birbirini tutacaktır. Bunu halkımızda görecektir. Biz aslında Hz. Ömer’in adalet anlayışını halk arasında tesis etmeyi amaçlıyoruz.”

SORULARI CEVAPLADI

Toplantının sonunda dernek başkanlarının Midyat’ın sorunları ile ilgili görüşlerini de alan Kılınç, “Maddi kaynakları ilçe olarak atılım yapmaya müsait. İyi bir vizyon, doğru bir planlama ve isabetli projelerle örnek bir Midyat ve Mardin ortaya çıkaracağımızı vaat ediyoruz. Bunu da hep birlikte, demokratik kitle örgütlerinin de katkısı ve katılımı ile yapacağız. Bu da başka bir sözümüzdür” dedi.

Kılınç’tan sonra konuşan Midyat Belediye Başkan adayı Sellahaddin Yeniay ise, “Emin olacağız, ehil olacağız, adil olacağız. Yönetim anlayışımızda patronluk ve  işgüzarlık yapılmayacaktır” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum