Başhekimler Midyat’ta bir araya geldi

Başhekimler Midyat’ta bir araya geldi

Başhekimler, Mardin’in sağlık sorunlarını görüştü...

A+A-

Midyat, il merkezi ve ilçelerdeki Devlet ve Özel Hastanelerinin başhekimlerini ağırladı. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nün her ay düzenlediği ‘İl Sağlık Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı’nın Temmuz ayı ayağı Midyat’ta yapıldı.

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Emine Al’ın ev sahipliğini üstlendiği başhekimler istişare toplantısı kahvaltı ikramı ile başladı.

Kahvaltının ardından gerçekleşen toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş, merkez ve ilçelerdeki devlet ve özel hastane başhekimleri ile istişarede bulundu. Toplantıda ayrıca, Mardin il genelinde sağlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntı ve problemler ele alınarak, çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantıda söz alan başhekimler de bulundukları ilçelerdeki sağlıkla alakalı ve hastaneleriyle ilgili yaşanan sıkıntıları aktarıp fikirlerini dile getirdiler. Toplantıda ifade edilen sıkıntıların aşılması için gerekli çalışmaların koordineli olarak yapılması gerekliliği bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş, toplantılara düzenli olarak katılan tüm başhekimlere teşekkür etti. Bu aylık toplantılarda genel konuları, çalışmaları, hizmetleri ve sıkıntıları ele aldıklarını, çözüm üretmeye çalıştıklarını kaydeden Derviş, her ay farklı ilçede düzenledikleri toplantıların son derece verimli geçtiğini, çalışmalara pozitif yansıdığını söyledi.

Derviş, Cumhuriyet Bulvarı’nda bulunan eski Midyat Devlet Hastanesi binasının Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık İstasyonu olarak değerlendirilmesini istediklerini vurguladı.

Toplantıya ev sahipliği yapmaktan ötürü son derece mutlu olduklarını belirten Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Emine Al ise, doktorluğun sürekli çalışma isteyen, tıp alanındaki yeniliklerin takip edilerek aktarılmasını gerektiren ve özveri isteyen kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi. Başhekim Al, hastanede en son teknolojiyi ve modern imkânları kullanarak uzman bir kadroyla en kaliteli sağlık hizmetlerini vermeye çalıştıklarının altını çizdi.

Toplantı sonrasında Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Emine Al, konuklarını yeni hizmet binasında gezdirdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.